آخرین خبرها
خانه » اخبار استان البرز » مرعشی: کشور در حال گذر از گردنه ای سخت به سمت حیاتی دوباره است
مرعشی: کشور در حال گذر از گردنه ای سخت به سمت حیاتی دوباره است

مرعشی: کشور در حال گذر از گردنه ای سخت به سمت حیاتی دوباره است

مرعشی: کشور در حال گذر از گردنه ای سخت به سمت حیاتی دوباره است کرج- ایرنا – سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت که جمهوری اسلامی ایران امروز در حال گذر از دورانی سخت به مرحله جدیدی از دوران حیات است. مرعشی: کشور در حال گذر از گردنه ای سخت به سمت حیاتی دوباره است به گزارش ایرنا، حسین مرعشی شامگاه یکشنبه در آیینی که به مناسبت روز دانشجو در کانون فکری رشد کرج برگزار شد، تاکید کرد: معجزه سیاسی در انتخابات سال ۹۲ و پیروزی غیرقابل پیش بینی دکتر روحانی با توجه به مهندسی های آن موقع کشور و تلاش ها و حمایت های مقامات کشور پیش آمد و اکنون کشور در حال گذر از گردنه ای سخت به سمت و سوی حیاتی دوباره باشد. سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: انجام مذاکرات هسته ای و برجام توانست ایران را به سمت و سوی توسعه ای جدید رهنمون سازد.
مرعشی با اشاره به اینکه مذاکرات هسته ای چیزی جر تثبیت حقوق ملت بزرگ ایران بعد از ۳۶ سال نبود، افزود: این مذاکرات و پیروزی در آن به ما کمک کرد تا به جهان بفهمانیم هیچ کس نمی تواند برای کشورمان تصمیم بگیرد و این خود ایرانی ها هستند که برای سرنوشت خود تصمیم می گیرند.
وی با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس دهم نیز گفت: ما مجلسی می خواهیم که ضرورت های سیاسی و اقتصادی امروز را درک کند.
مرعشی یادآور شد: نماینده مجلسی که بخواهد برجام را بر هم بزند و از به بحران رفتن کشور ذوق زده شود، به درد مجلس کشور نخواهد خورد. ما مجلسی می خواهیم پر از خردمندان و بزرگان از همه طیف ها که ضرورت ها را بشناسند و از افراطی گری به دور باشند.
این فعال سیاسی تاکید کرد: باید مجلس جدید از ثمراتی که در فضای سیاسی جدید کشور ایجاد شده در جهت رفع مشکلات مردم استفاده کند.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه کشور در ادامه راه تکامل، سرافرازی و ارتقاء فرهنگ، سیاست و اقتصاد به نقش آفرینی دانشجویان نیاز دارد، خاطرنشان کرد: این نقش آفرینی باید متناسب با شرایط و نیازهای امروز باشد.
وی با اشاره به اینکه دانشجویان همواره نقش مهم و غیر قابل انکاری در کشور ایفا کرده اند، اظهار داشت: گرچه ما ریشه در گذشته داریم، اما باید در حال زندگی کنیم و برای آینده برنامه ریزی داشته باشیم.
مرعشی خاطرنشان کرد: ایران با اشغال کردن یک درصد از جمعیت و همینطور یک درصد از مساحت جهان در منطقه ای توسعه نیافته قرار گرفته است. در این سال ها شرایط حاکم بر جهان تغییرات اساسی یافته اما کشور ما در بزنگاه های مختلف شرایط این تغییرات را حس کرده و در برخی زمان های دیگر نیز متوجه اهمیت آن نشده است.
مرعشی ادامه داد: بعد از جنگ جهانی دوم دنیا وارد مرحله جنگ سرد شد و در تمامی سال های بعد از آن کشورها قدرت خودشان را در تقویت قدرت نظامی و سیاسی دنبال می کردند. در نخستین فرصت ۵ کشور هسته ای دنیا در منشور سازمان ملل برای خود حق وتو قائل شدند و رقابتی میان شرق و غرب بر سر گسترش حوزه نفوذ شکل گرفت.
وی افزود: امروز بیش از سه دهه است که سیاست های حاکم بر جهان به تدریج از قدرت سیاسی و نظامی به سمت قدرت اقتصادی در حال حرکت است و این تغییرات با پایان جنگ سرد معنی و مفهوم بهتری یافته است. جایگزین شدن رقابت اقتصادی جغرافیای جهان را نیز دچار تغییر کرده است.
مرعشی با اشاره به اینکه از ابتدای شهرنشینی و پیدا شدن پول و ثروت تا ۱۵ سال گذشته تولید ناخالص دنیا ۳۸ هزار میلیارد دلار بوده است، گفت: در ۱۵ سال اخیر دنیا به اندازه تمامی آن سال ها تولید ناخالص داشته است که این موضوع نشان دهنده سرعت رو به رشد جهان است.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هوشمندانه قبل از رسیدن به بحران اقتصادی سیاست های خود را اصلاح کرد، یادآور شد: این چرخش هنگامی صورت گرفت که سرمایه هر ایرانی در سال ۶۷ نصف سرمایه هر ایرانی در سال ۵۶ بود.
سخنگوی حرب کارگزاران سازندگی در ادامه تاکید کرد: در شرایط فعلی دانشجویان و سیاست مدارانی که می خواهند در جهت هدایت کشور مسئولیت بپذیرند باید متوجه سیاست امروز جهان که سیاستی اقتصادی است، باشند.
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی پیش از حضور در آیین روز دانشجو ، در دفتر حزب کارگزاران استان البرز حضور پیدا کردند و با دانشجویان و جوانان این حزب به بیان گفت وگو پرداخت.
بیان خاطرات در خصوص فعالیت های مبارزاتی و همچنین نگاه روشن مدارانه دانشجویان محور این نشست صمیمانه بود.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.