آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » مسدود شدن آزادراه تهران – شمال از ۶ دی‌ تا ۲۰ اسفندماه

مسدود شدن آزادراه تهران – شمال از ۶ دی‌ تا ۲۰ اسفندماه

13930811000386_PhotoA

در جلسه‌ای که برای بررسی مشکلات آزادراه تهران شمال برگزار شد، مقرر شد پس از بازدید از قسمت‌های مختلف پروژه، این آزادراه به‌منظور ایمن‌سازی از ۶ دی‌ماه تا ۲۰ اسفند ماه سال‌ جاری مسدود شود.

پنج‌شنبه شب با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، رئیس بنیاد مستضعفان، استاندار مازندران، مسئولان استانی و شهرستانی روند اجرای پروژه آزادراه تهران شمال بررسی و راهکارهایی در این زمینه ارائه شد.

در  جلسه‌ای که پیرامون بررسی مشکلات آزادراه تهران شمال در شهرداری مرزن‌آباد برگزار شد مقرر شد پس از بازدید از قسمت‌های مختلف این پروژه به‌منظور ایمن‌سازی و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، آزادراه تهران شمال از ۶ دی‌ ماه تا ۲۰ اسفند ماه سال‌ جاری مسدود شود.

رئیس بنیاد مستضعفان در این جلسه گفت: در بازدیدهای صورت گرفته مشخص شد که مسیر آزادراه نقاط حادثه‌خیز زیادی دارد که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

محمد سعیدی‌کیا اظهار کرد: اگر مشکلات آزادراه جدی گرفته نشود بدون شک جان بسیاری از هموطنان به خطر می‌افتد و این زیبنده نظام ما نیست.

وی هدف از احداث قطعه چهارم آزادراه تهران شمال را تسهیل در تردد افراد عنوان کرد و افزود: اگر چه افق دید ما آسان شدن تردد مردم و مسافرانی که از نقاط مختلف کشور به مازندارن سفر می‌کنند بوده است اما این پروژه در حال حاضر دارای نقایص فراوانی است که باید هر چه زودتر برطرف شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی نیز در این جلسه گفت: عجله و شتاب مسئولان دوره‌های گذشته در ساخت پروژه آزادراه سبب شد تا این پروژه نقص فنی و ایمنی زیادی را پیش رو داشته باشد.

علی نورزاد اظهار کرد: با بازدیدهایی که امروز صورت گرفت تمام سعی خود را به‌کار می‌گیریم تا با رفع موانع این پروژه و ایمن‌سازی کامل آن تا پایان امسال بتوانیم این مسیر را زیر بار ترافیک ببریم.

استاندار مازندران نیز با ابراز خرسندی از نتایج بازدید از این پروژه بیان داشت: حضور مسئولان کشور با هدف بازدید از طرح‌های عمرانی و شرکت در جلسات مختلف نگاه ویژه دولت به این استان را نشان می‌دهد.

ربیع فلاح‌جلودار خاطر‌نشان کرد: مشکلات فنی مربوط به حوزه راه باید با کار کارشناسی و آگاهانه از سوی مسئولان ذیربط برطرف شود.

وی با اشاره به حضور میلیونی گردشگران در فصول مختلف سال در مازندران اظهار کرد: باید برای بهبود وضعیت و ایمن‌سازی راه‌های ارتباطی آن نگاه ویژه‌ای از سوی متولیان امر صورت گیرد.

استاندار مازندران تاکید کرد: ما آمادگی لازم برای همکاری با مسئولان کشوری برای شتاب‌بخشی به روند عملیات اجرایی طرح‌های عمرانی این استان را در تمام زمینه‌ها داریم.

شهردار مرزن‌آباد نیز با بیان مشکلات مهم این شهر گفت: شهر مرزن‌آباد که در ورودی مازندران قرار دارد یکی از پرترددترین شهرهای مسیر تهران ـ شمال به حساب می‌آید.

جعفر ردایی تصریح کرد: نبود کمربندی در این منطقه سبب می‌شود تا تمام مسافران از داخل شهر مرزن‌آباد تردد کنند و در نتیجه سبب ایجاد بار ترافیکی سنگین در ایام مختلف سال می‌شود.

وی نامناسب بودن روکش آسفالت شهر مرزن‌آباد را از دیگر مشکلات این بخش عنوان کرد و افزود: یکی دیگر از خواسته‌های به‌حق مردم مرزن‌آباد داشتن آسفالتی مناسب است که به‌ویژه در ایام پیک مسافر و در زمان بارندگی‌ها و سرما مشکلات فراوانی برای مردم ایجاد می‌کند.

شهردار مرزن‌آباد مشکل ترافیکی را از دیگر مشکلات این بخش دانست و بیان داشت: در صورت تملک واحدهای تجاری سه‌راه مرزن‌آباد و تعریض پل آن می‌توانیم از بار ترافیکی این منطقه که همواره برای مردم مرزن‌آباد مشکلاتی را به‌همراه دارد، بکاهیم.

وی در پایان گفت: برای رفع مشکلات مهم و عمده شهر مرزن‌آباد نیاز به اعتبارات ملی و استانی داریم چرا که با وجود ارائه خدمات ملی در این منطقه امکانات شهرستانی جوابگوی برطرف شدن این مشکلات نیست.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.