آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » مشارکت ۸ میلیارد ریالی خیرین البرز در طرح محسنین

مشارکت ۸ میلیارد ریالی خیرین البرز در طرح محسنین

13930421000013_PhotoA

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان البرز گفت: خیرین این استان بیش از ۸ میلیارد ریال به کودکان نیازمند در قالب طرح محسنین کمک کردند.

علی سالارکیا اظهار داشت: کمیته امداد برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، نیازمندان و مستمندان طرح‌های مختلفی را در دستور کار دارد که این طرح‌ها با مشارکت و همراهی مردم خیر و نوع‌دوست ایرانی اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: یکی از اولویت‌های اصلی امداد حمایت از اطفال، کودکان و نوجوانان نیازمند است که برای حمایت از آنها دو طرح اکرام ایتام و طرح محسنین طراحی و اجرا می‌شود.

این مسئول افزود: در طرح اکرام ایتام، هر ایرانی می‌تواند حمایت از یک و یا چند کودک یتیم تحت پوشش امداد را بر عهده بگیرد.

سالارکیا ادامه داد: از سوی دیگر کودکان و اطفال نیازمندی داریم که پدر آنها در قید حیات است، اما به دلایل مختلف از جمله از کارافتادگی، بیماری، جدایی از مادر و … توان حمایت مالی از فرزندان خود را ندارد که برای حمایت از آنها نیز طرح محسنین تدوین و اجرا می‌شود.

وی بیان داشت: در طرح محسنین نیز مانند اکرام ایتام، هر فرد می‌تواند حمایت یک و یا چند نفر را بر عهده گرفته و با پرداخت ماهانه حداقل ۲۰۰ هزار ریال، حمایت مالی این کودکان را بر عهده گیرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان البرز افزود: در حال حاضر تمام کودکان نیازمند تحت پوشش این نهاد دارای حامی مالی هستند و این امر نشان دهنده روحیه ایثار و فداکاری و نوع‌دوستی مردم استان البرز است.

سالارکیا در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه با این اوصاف دیگر اقدام برای جذب حامیان جدید انجام نمی‌شود، گفت: با توجه به اینکه مبلغ پرداختی حامیان که ۲۰۰ هزار ریال بوده و این مبلغ جوابگوی مشکلات نیازمندان نیست، تلاش داریم برای هر کودک نیازمند چند حامی مالی داشته باشیم تا بتوانیم بخشی از مشکلات آنها را برطرف کنیم،‌بنابراین همچنان آماده همکاری افراد خیر، نوع‌دوست و مومن استان البرز هستیم.

مدیرکل کمیته امداد استان البرز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات انجام شده در اجرای طرح محسنین این استان طی سال جاری گفت: از ابتدای امسال بیش از ۸ میلیارد ریال از سوی افراد خیر برای حمایت از فرزندان مددجویان نیازمند پرداخت شده است.

سالارکیا در پایان اظهار داشت: امیدواریم با مشارکت بیشتر مردم، به اهداف کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی مبنی بر اینکه هیچ نیازمندی در کشور نداشته باشیم، دست یابیم.

منبع: خبرگزاری فارس

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.