آخرین خبرها
خانه » اخبار ساختمان، عمران و معماری » مشکل مسکن با یک فرمول قابل حل نیست
مشکل مسکن با یک فرمول قابل حل نیست

مشکل مسکن با یک فرمول قابل حل نیست

نظر مظاهریان درباره «مسکن قسطی» در گفتگوی اختصاصی با «صما»:
مشکل مسکن با یک فرمول قابل حل نیست
معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به اینکه طرح مسکن قسطی تا چه حد می‌تواند مشکل کمبود مسکن را حل کند گفت: مسکن مقوله پیچیده‌ای است که با یک فرمول قابل حل نیست.
حامد مظاهریان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار «صما» با تاکید بر اینکه موضوع مسکن هیچ راه‌ حلی ندارد که با یک فرمول حل شود، اضافه کرد: این مقوله می ‌تواند بخش دیگری از تسهیلاتی را که تا قبل از این در بخش مسکن نداشتیم، به بخش مسکن وارد کند، و الا مسکن مقوله پیچیده ‌ای است که با یک فرمول قابل حل نیست.

وی در عین حال با بیان اینکه اجرایی شدن این طرح می‌تواند به عنوان کمکی در حوزه مسکن تلقی شود اضافه کرد: مسکن قسطی بر پایه پیشنهاد انبوه‌سازان شکل گرفته و تمرکز این طرح بر آن دسته از خانه ‌های خالی است که به فروش نرفته است تا از این طریق بتواند طرف تقاضا را تقویت کند.

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی همچنین تصریح کرد: این پیشنهاد از سوی انبوه‌ سازان مطرح شده و اگر چه موافقت اصولی برای آن صورت گرفته، ولی هنوز بانک مرکزی موافقت قطعی خود را با ارائه تسهیلات لازم اعلام نکرده است.

مظاهریان در عین حال اظهار داشت: طرح مسکن قسطی بر این محور است که انبوه ‌ساز بخشی از ثمن مورد معامله را به صورت پیش ‌پرداخت می گیرد و بقیه را نیز در طی ۳ تا ۵ سال دریافت می ‌کند.

وی با اشاره به اینکه بانک مسکن هم این فرآیند را تضمین و بر آن نظارت می‌کند افزود: در حقیقت اجرایی شدن این موضوع می ‌تواند تا حدی کمک کننده باشد، ولی رقمی که بانک تعیین می‌کند و به آن می‌تواند قسط تعلق بگیرد ظرف سه تا پنج سال، حدودا ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان خواهد بود.

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی همچنین با بیان اینکه انبوه‌ سازان موافق اجرایی شدن این طرح هستند و بانک مسکن هم موافقت خود را با آن اعلام کرده است، خاطر نشان کرد: در مرحله آخر بانک مرکزی هم باید نرخ‌ ها و هم موافقت خود را اعلام کند.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.