آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » مصرف انرژی در ساختمان ها موجب ۳۰ درصد آلودگی شهرهای بزرگ است

مصرف انرژی در ساختمان ها موجب ۳۰ درصد آلودگی شهرهای بزرگ است

5093

مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اصفهان گفت: آمارها نشان می دهد که هم اکنون نحوه مصرف انرژی در ساختمان ها باعث۳۰ درصد آلودگی شهرهای بزرگ کشور است.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی و به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان اصفهان، غلامرضا شفیعی افزود: کاربرد مصالح غیراستاندارد در ساختمان ها موجب افزایش مصرف انرژی می شود و از این جهت آلودگی بدنبال دارد.

 

وی با اشاره به اینکه رعایت استانداردها در صنایع ساختمانی از تولید تا احداث ساختمان ها بسیار مورد تاکید این اداره کل به دستگاه های اجرایی بوده، گفت: هم اینک کارگاه های زیر زمینی بسیاری که اقدام به تولید محصولات ساختمانی غیرمجاز در اصفهان می کنند بسیار است که تاکنون اقدامات بسیاری برای پلمب کردن این واحدها صورت گرفته است.

 

به گفته وی در زمان احداث ساختمان نهادهایی مانند شهرداری و سازمان نظام مهندسی باید بر عملکرد دقیق و رعایت استانداردهای ساختمان در این زمینه اقدامات جدی تری را انجام دهد تا عمر ساختمان ها در کشور از ۲۰ سال به ۴۰ تا ۵۰ سال افزایش یابد.

 

وی تاکید کرد: البته باید این نکته را مد نظر قرار داد که هر چه استانداردها در ساختمان ها رعایت شود به طور قطع با بهره وری انرژی همراه خواهد بود و مردم می توانند در این زمینه برای خود صرفه جویی اقتصادی داشته باشند .

 

شفیعی اظهار کرد: همایش ملی اقلیم، ساختمان و بهینه سازی مصرف انرژی با رویکرد توسعه پایدار به منظور محقق کردن الزامات زیست محیطی در تولید ساختمان، کاهش مصرف انرژی و آلاینده های زیست محیطی، استفاده از فناوری های نوین برای تولید ساختمان های سبز و متناسب اقلیم در فرایند طراحی و ساخت در اردیبهشت ۹۴ با مشارکت و همکاری گسترده سازمان ها و دستگاه های مرتبط با ساخت و ساز، انرژی و دانشگاه ها برگزار می شود.

 

مدیر کل استاندارد اصفهان خاطرنشان کرد: این همایش ها فرصتی است تا مردم از نزدیک با روند احداث ساختمان های خوب و با کیفیت که می تواند در زندگی شان تاثیر گذار باشد و همراه با راندمان مصرف انرژی و ضوابط استاندارد همراه است آشنا شوند.

منبع: سازمان نظام مهندسی ساختمان

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.