آخرین خبرها
خانه » اخبار ساختمان، عمران و معماری » منابع بانک ها برای پرداخت وام مسکن محدود است…
منابع بانک ها برای پرداخت وام مسکن محدود است…

منابع بانک ها برای پرداخت وام مسکن محدود است…

معاون وزیر راه و شهرسازی در گفتگو با «صما»:
منابع بانک ها برای پرداخت وام مسکن محدود است
در حالی که متقاضیان دریافت وام ۶۰ و ۸۰ میلیون تومانی مسکن نسبت به امتناع بانک ها از پرداخت این وام گلایه مند هستند، معاون وزیر راه و شهرسازی معتقد است که محدود بودن منابع برخی از بانک ها دست آنها را برای اعطای این تسهیلات به متقاضیان بسته است.

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در گفتگو با «صما» در پاسخ به سوالی در خصوص دلیل امتناع بانک ها از پرداخت وام ۶۰ و ۸۰ میلیون تومانی مسکن گفت: بانک ها مقررات خود را برای اعطای تسهیلات دارند و از آنجا که پیش از این اصلا نمی توانستند اقدام به پرداخت وام کنند، بانک مرکزی فقط منع را برداشته است.

حامد مظاهریان در ادامه افزود: یکی از دلایل امتناع برخی از بانک ها از پرداخت وام مسکن، محدود بودن منابع آنها است. البته ظاهرا برخی از بانک ها پرداخت تسهیلات مصوب شورای پول و اعتبار را آغاز کرده اند و برخی دیگر از آنها برنامه دارند که اعطای این وام ها را در دستور کار خود قرار دهند.

وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد احتمال افزایش سقف تسهیلات مسکن در صورت حصول توافق هسته ای و بهبود وضعیت اقتصادی کشور گفت: سقف تسهیلات مسکن اصلا ثابت نیست و می تواند متناسب با شرایط اقتصادی کشور تغییر کند.

مظاهریان در پایان تاکید کرد: قطعا در صورت لغو تحریم ها و بهبود وضعیت اقتصادی کشور، امکان افزایش سقف تسهیلات مسکن وجود خواهد داشت و میزان این وام می تواند افزایش پیدا کند.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.