آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » مهاجرت منفی به کرج همچنان ادامه دارد

مهاجرت منفی به کرج همچنان ادامه دارد

13930301000006_PhotoA

عضو شورای اسلامی شهر کرج گفت: متاسفانه مهاجرت منفی به کرج همچنان ادامه داشته و اگر تدبیری صحیح، علمی و کارشناسی اندیشیده نشود، در آینده نزدیک جمعیت مرکز استان البرز غیرقابل کنترل می‌شود.

فاطمه اسکندری اظهار داشت: مرکز استان البرز به دلیل موقعیت جغرافیایی و ساختار اجتماعی خاصی که دارد، طی سال‌های اخیر رشد بی‌سابقه را تجربه کرده است.

وی افزود: کرج به دلیل نزدیکی به پایتخت و همچنین بهره‌مندی از راه‌های ارتباطی ملی مانند آزاد‌راه تهران – کرج، کرج – قزوین و جاده چالوس در سال‌های اخیر هم از نظر وسعت و هم جمعیت رشد چند برابری داشته است.

نماینده مردم کرج در پارلمان محلی تصریح کرد: متاسفانه مهاجرت منفی به کرج همچنان ادامه داشته و اگر تدبیری صحیح، علمی و کارشناسی اندیشیده نشود، در آینده نزدیک جمعیت مرکز استان البرز غیرقابل کنترل می‌شود.

اسکندری با اشاره به تلاش‌های مدیریت شهری برای خدمات‌رسانی به مردم گفت: وقتی جمعیت یک منطقه به طور مداوم افزایش می‌یابد، برای خدمات‌رسانی عادلانه با مشکلات بسیاری روبه‌رو می‌شویم از جمله آنکه منابع و امکانات جوابگوی نیاز همه افراد را نمی‌دهد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر برنامه‌ریزی برای این مناطق باید با دیگر شهرها که رشد یک نواخت و تثبیت‌ شده‌ای دارند، تفاوت داشته و بدون تحقیق و پژوهش کامل نمی‌توان برای کلانشهرهایی چون کرج برنامه‌ریزی کرد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: در حال حاضر برای خدمات‌رسانی به ساکنان مرکز استان البرز طرح‌های عمرانی مختلفی تدوین شده و در دست اجرا قرار دارد.

اسکندری تصریح کرد: طرح‌های عمرانی کرج باید با یک نگاه بلندمدت و کلان‌نگر و در نظر گرفتن شرایط حداقل دو دهه آینده تدوین و اجرایی شود.

وی افزود: به طور قطع اگر در زمان برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های عمرانی کرج نگاه کلان و بلند مدت نداشته باشیم، در زمان بهره‌برداری از طرح‌ها با مشکل روبه‌رو می‌شویم.

اسکندری در پایان سخنان خود آمادگی شورای شهر و شهرداری کرج برای همکاری و تعامل با دیگر دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی برای رفع مشکلات این شهرستان را اعلام کرد.

 

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.