آخرین خبرها
خانه » اخبار ساختمان، عمران و معماری » مهندسان به سمت مصرف بهینه انرژی هدایت شوند
مهندسان به سمت مصرف بهینه انرژی هدایت شوند

مهندسان به سمت مصرف بهینه انرژی هدایت شوند

معاون وزیر راه و شهرسازی در گفتگو با «صما»:
مهندسان به سمت مصرف بهینه انرژی هدایت شوند
توجه به قوانین و الزامات لازم در ساخت و سازها همچنین نیروی اجرایی برای جریمه متخلفان نیازمند همکاری دستگاه‌ها، گذشت زمان و همفکری‌های بیشتر است.

جلوگیری از بحران های زیست محیطی شهری و روستایی از یک سو و گسترش روز افزون منابع انتشار آلاینده‌های زیست محیطی از سوی دیگر موجب شده است تا محیط زیست توازن پالایی خود را تا حدود زیادی از دست دهد و در نتیجه بحران های زیست محیطی پدیدار شود. حفاظت از محیط زیست از راه آموزش و مشارکت عمومی، حفاظت و بازسازی محیط زیست از راه پژوهش، نظارت بر منابع قانون گذای و اجرای قانون از جمله راه‌های پیش روی دغدغه مندان و فعالان این عرصه است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در حاشیه افتاحیه سومین همایش ملی اقلیم، ساختمان و بهینه سازی مصرف انرژی در گفتگو با خبرنگار «صما» با بیان اینکه استان اصفهان با داشتن جاذبه‌های فراوان چون نگینی در سطح کشور می درخشد، افزود: رشد صنعت، گسترش فضای شهری و مشکلات ناشی از نبود آب در بستر رودخانه زاینده رود تغییراتی اقلیمی را در این استان به همراه داشته است که با تدابیر مدیران و دغدغه مندان هدایت و حل خواهد شد.

محمد شکرچی‌زاده گسترش صنعت بدون توجه به الزامات زیست محیطی را عاملی در جهت تغییر اقلیم خواند و گفت: آگاه سازی مردم، آشنایی و عمل به قانون ۱۹، آشنایی و هدایت مهندسان نسبت به مصرف بهینه انرژی و دادن آموزش مهم‌ترین شرط لازم برای توسعه پایدار و حفظ اقلیم هر منطقه است.

به‌گفته وی، استان اصفهان بالاترین میزان مصرف انرژی کشور را ندارد و برخی استان‌های دیگر آمار بالایی در هدر رفت انرژی دارند و انتخاب دبیرخانه اقلیم، ساختمان و بهینه سازی مصرف انرژی در این استان نقش مهمی در هدایت انرژی، آگاهی کارشناسان و افراد مرتبط با این حوزه را داشته است.

شکرچی‌زاده در ادامه خاطر نشان ساخت: توجه به قوانین و الزامات لازم در ساخت و سازها و همچنین نیروی اجرایی برای جریمه متخلفان نیازمند همکاری دستگاه‌ها، گذشت زمان و همفکری‌های بیشتر است؛ به ویژه در بخش مقابله با متخلفین به سادگی و سرعت امکان پذیر نیست.

معاون وزیر راه و شهرسازی، اصلاح و ایجاد قوانین مربوط به اقلیم، ساختمان و بهینه سازی مصرف انرژی را از خرد به کلان عنوان کرد و ادامه داد: توجه به اقلیم مسئله‌ای است که باید در توسعه پایدار مورد توجه قرار گیرد و افراد با تغییر کارایی موجب تغییر اقلیم منطقه نشوند.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.