آخرین خبرها
موزه ای در دل کوه

موزه ای در دل کوه

موزه ای در دل کوه
در بالای کوه کرونپلاتز ، که یکی از معروف ترین مکان ها برای اسکی در ایتالیا می باشد، موزه ای غیر عادی به نام MMM Corones قرار دارد. این موزه به رسم یادبود کوهنوردی که اولین بار قله اورست را فتح کرد ، رینالد مسنر ، ساخته شده است.
این موزه در ماه جولای افتتاح شده است که نام آن “کرونز” می باشد– که به لاتین به معنای “تاج” است – و نام این کوه نیز می باشد همانند تاجی بر سر این کوه نمایان است.

این موزه ۲۲۷۵ متر از سطح دریا بالاتر است و در بالاترین نقطه این کوه قرار دارد و بخشی از آن با این کوه ادغام شده است. این موزه ششمین موزه ای است که “مسنر” در تایرول جنوبی افتتاح کرده است که تمامی آنها نام MMM را در ابتدایشان دارند. MMM مخفف Messner Mountain Museum یا موزه کوهستانی مسنر می باشد.

این موزه مساحتی ۱۰۰۰ متر مربع دارد که طراحی آن به طوریست که هم در تابستان هم در زمستان دمای ثابتی دارد که این امر باعث می شود انرژی کمتری در این ساختمان صرف گرما یا سرمای محوطه شود. از تراس این موزه نمایی زیبا و پانوراما از کوههای آلپ مشخص است.

برای تکمیل این پروژه تقریبا ۴۰۰۰ مترمکعب از سطح کوه و زمین برداشته شده است و در نهایت این موزه جایگزین آن شده است. به گفته مسنر این موزه قرار است فقط داستانهایی درباره کوهستان به بازدید کنندگانش منتقل کند که تصاویر ، جملات زیبا و نقاشی هایی درباره کوه از فیلسوفان و نقاشان و کوهنوردان باشد.

این موزه سه طبقه دارد که با پله هایی که همانند آبشاری در کوه می مانند بهم متصل می شوند و همه روزه بین ساعت ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر از آن بازدید می شود.۲۰۱۶-۰۱-۲۱-۱۰-۵۲-۰۷--1517685429

۲۰۱۶-۰۱-۲۱-۱۰-۵۲-۱۱-548191761

SONY DSC

SONY DSC

۲۰۱۶-۰۱-۲۱-۱۰-۵۲-۱۷-1630997126

۲۰۱۶-۰۱-۲۱-۱۰-۵۲-۲۰--728726425

۲۰۱۶-۰۱-۲۱-۱۰-۵۲-۲۲--278914321

۲۰۱۶-۰۱-۲۱-۱۰-۵۲-۲۵-1345419876

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.