آخرین خبرها
خانه » اخبار ساختمان، عمران و معماری » موضوع تمدید مهلت ثبت‌نام یکی از پیشنهادات من بود
موضوع تمدید مهلت ثبت‌نام یکی از پیشنهادات من بود

موضوع تمدید مهلت ثبت‌نام یکی از پیشنهادات من بود

مدیر کل راه و شهرسازی فارس در گفت و گو با «صما»:
موضوع تمدید مهلت ثبت‌نام یکی از پیشنهادات من بود
مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس با اشاره به اینکه ۲۰ نفر از مجموع کاندیداها با این ابلاغیه از لیست حذف و در مهلت مجدد ثبت نام ۲۸ نفر جدید به لیست اضافه شدند، گفت: تحلیل آماری هم نشان می دهد این تصمیم بسیار درست و حساب شده بوده است.

عشایری در پاسخ به منتقدانی که معتقدند تمدید ثبت نام انگیزه روشنی نداشته و دلایل شفاف و متقنی برای آن نیست، گفت: اتفاقا موضوع تمدید مهلت یکی از پیشنهادات من در جلسه مدیران کل راه و شهرسازی با جناب وزیر بود. این مسئله ای است که من شدیدا به آن اعتقاد دارم.

وی با اشاره به طرح دلایلی از سوی بخشی از جامعه مهندسی پس از حذف عده­ای از صاحب نفوذان و چهره­های شاخص استانی از لیست کاندیدا گفت: عده­ای عنوان می­کردند که مثلا چون آقایایکسکاندید شده بود و ما می­دانستیم ایشان حوزه نفوذش بالاست، بنابراین به خودمان اجازه ندادیم کاندید شویم یا احساس می­کردیم اگر کاندید شویم با حضور ایشان رای نمی­آوریم بنابراین کاندید نشدیم. اما اکنون که با تصمیم آقای وزیر،ایکسنمی­تواند در انتخابات حضور پیدا کند پس فضا برای ما مهیاست و ما حضور پیدا می­کنیم، این حقی بود که این افراد داشتند.

عشایری با بیان این نکته که به اعتقاد وی تصمیم وزیر در این خصوص بسیار به جا و به موقع بود، گفت: تمام کسانی که با حضور مجموعه افراد اثرگذار در حوزه صدور پروانه اشتغال و پروانه ساختمان،احساس رقابت نمی­کردند، بعد از این بخشنامه فضا را باز دیدند و حضور پیدا کردند و این حقی بود که داشتند و باید انجام می­شد، در غیر اینصورت ما این حق را به نوعی از آنها دریغ می­کردیم.

وی در ادامه افزود: چون تصمیم عدم حضور پرسنل این سه مجموعه در کاندیداتوری اعضای هئیت مدیره سازمان نظام مهندسی، بعد از اتمام مهلت ثبت نام گرفته شده بود این حق را برای بقیه مهندسان ایجاد می­کرد که معترض باشند. وزیر این موضوع را خوب تشخیص دادند و تصمیم خوبی گرفتند و خوشبختانه جامعه مهندسی نیز رویکرد خوبی در خصوص این موضوع داشتند. من در استان فارس این حضور بیش از حذف شدگان کاندیدای ثانوی را لبیک به آقای وزیر میدانم، پیام مثبتی را اعلام نمودند ودر واقع این کار به نوعی لبیکی بود به اقدام آقای وزیر.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات نظام مهندسی ساختمان فارس در ادامه ضمن محکوم کردن هرنوع بد اخلاقی در مقوله انتخابات و از جمله پدیده رای فروشی گفت: البته با هوشمند کردن انتخابات این موضوع کمی کمرنگ می­شود چون تصویر چهره فرد با کارت وی در هنگام رای گیری مطابقت داده می شود و این امکان نیست که یک نفر با آوردن چندین کارت بتواند چند رای بدهد ولی بهرحال این یک رفتار انسانی است و انسانهای غیر اخلاقی وجود دارند چه در حوزه حرفه ای و چه حوزه غیر حرفه ای رفتارهای ناشایست و ضداخلاقی می کنند این موضوع به همه جا قابل تعمیم است یعنی در جامعه مهندسی هم باشند افرادی که کار غیر حرفه ای و غیر اخلاقی انجام میدهند چه آن کسی که رای را می خرد و چه کسی که می فروشد.

عشایری در پایان تصریح کرد: از نگاه من اصلا اینها مهندس نیستند. کسی که دانش آموخته علم مهندسی باشد و بداند در حوزه مهندسی کشور اثرگذار است اصلا ورودش به این مباحث بسیار سخیف است. البته من مطمئنم میزان این موضوع کم است اما متاسفانه هست ولی فکر نمی­کنم در بحث انتخابات چندان اثرگذار باشد چون میزان چندان زیاد نیست.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.