آخرین خبرها
خانه » اخبار سازمان بسیج مهندسین » میزان تولید زباله در البرز نگران‌کننده است

میزان تولید زباله در البرز نگران‌کننده است

13930617000534_PhotoAحسین محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مشکلات زیست محیطی استان البرز، در حوزه مدیریت پسماندها و زباله‌ها است.

وی تصریح کرد: متاسفانه در روز به میزان زیادی زباله از نوع پلاستیکی که تجزیه و بازگشت آنها به طبیعت بسیار سخت و در مواردی غیر ممکن است، در استان البرز تولید می‌شود.

مدیرکل محیط زیست استان البرز افزود: از سوی دیگر با توجه به اینکه البرز از محورهای برون‌شهری مهمی مانند جاده چالوس و آزادراه تهران – کرج بهره می‌برد، در روز بخش زیادی زباله نیز توسط مسافران تولید می‌شود.

محمدی بیان داشت: جمع زباله‌هایی که در روز توسط ساکنان البرز و مسافران تولید می‌شود، به ویژه زباله‌های پلاستیکی به مرز نگرانی رسیده است.

وی در پاسخ به این پرسش که چه اقداماتی برای دفن و بازیافت زباله در البرز پیش‌بینی شده است، گفت: خوشبختانه مدیریت ارشد استان البرز برنامه‌هایی در این حوزه دارد که تحقق کامل آنها نیازمند جذب سرمایه‌گذار خصوصی در بخش تولید کمپوست است.

مدیرکل محیط زیست استان البرز افزود: دستگاه‌های اجرایی دولت در البرز حمایت‌های ویژه‌ای از بخش خصوصی که در این حوزه فعالیت می‌کنند داشته و در صورت سرمایه‌گذاری این بخش حمایت‌های لازم از آنها انجام می‌شود.

محمدی ادامه داد: طرح دیگری که در دستور کار قرار دارد، احداث ایستگاه زباله‌سوز در شهرستان طالقان است که برای این منظور کارگروهی با حضور و مشارکت دستگاه‌های اجرایی از جمله ادارات کل جهاد کشاورزی و محیط زیست و همچنین دستگاه‌های اجرایی و شهرداری طالقان تشکیل شده است.

وی بیان داشت: در کنار برنامه‌های سخت‌افزاری اجرا شده در استان البرز، رسانه‌ها و دستگاه‌های متولی امور فرهنگی نیز با اطلاع‌رسانی صحیح، مردم را از مضرات تولید بی‌رویه زباله آگاه سازند.

محمدی در پایان گفت: اگر در این حوزه اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی مناسبی نداشته باشیم، اهداف پیش‌بینی شده برای مدیریت پسماندها در البرز محقق نمی‌شود.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.