آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » نخستین ناوشکن ایران در دریای خزر به آب انداخته می‌شود

نخستین ناوشکن ایران در دریای خزر به آب انداخته می‌شود

13930510000214_PhotoA

فرمانده دانشگاه علوم دریایی نوشهر از به آب انداخته شدن نخستین ناوشکن جمهوری اسلامی ایران در دریای خزر تا پایان سال ۹۳ خبر داد.

دریادار دوم خرداد حکیمی صبح امروز در جمع خبرنگاران با تبریک روز نیروی دریایی، از به آب انداختن ناوشکن ایران در دریای خزر خبر داد و اظهار داشت: نام این ناوشکن نظامی «دماوند» است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه دریای خزر فقط کشور روسیه دارای ناوشکن است بر ضرورت آمادگی نیروی دریایی در هر لحظه و مکان تاکید کرد و افزود: تهدید هر زمان و هر لحظه وجود دارد و دشمن از هر نقطه‌ای که ضعف است، وارد عمل می‌شود.

فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر با اشاره به اینکه امنیت دریای خزر به اقتدار نیروی دریایی و سایر نیروهای مسلح است، گفت: تامین منافع جمهوری اسلامی ایران از جمله وظایف نیروی دریایی است و چند سالی است که خطوط کشتیرانی ایران از سوی دزدان دریایی در حوزه خلیج عدن مورد تهاجم قرار می‌گرفتند و این خطری برای خطوط مواصلاتی و منافع ایران بود اما مدتی است تعداد سرقت‌های دریایی کاهش یافته و این به دلیل حضور مقتدرانه نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به حمله دزدان دریایی چند روز گذشته به یک کشتی تجاری ایران در آب‌های بین‌المللی بیان کرد: هر دو مورد حملات بر روی یک کشتی تجاری ایران انجام شد اما با حضور به موقع و مقتدرانه نیروی دریایی دفع شد.

دریادار دوم حکیمی همچنین با بیان اینکه تاکنون حدود ۱۵۰ فروند کشتی تجاری ایران مورد تهاجم دزدان دریایی قرار گرفته است، تصریح کرد: تا به امروز ۲ هزار فروند کشتی داخلی و خارجی از سوی نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران اسکورت شده‌اند.

وی ابراز کرد: هر کشتی تجاری خارجی که مورد تهاجم دزدان دریایی قرار می‌گیرد اگر از ما کمک بخواهد ما این آمادگی را داریم تا به آنها کمک کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.