آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » نخستین گرمخانه کرج تاسیس شد

نخستین گرمخانه کرج تاسیس شد

13921101000163_PhotoA

معاون خدمات شهری شهرداری کرج از تاسیس و افتتاح نخستین گرمخانه کرج خبر داد.

حسن مدیرروستا امروز اظهار داشت: ساخت و ایجاد گرمخانه طبق قانون از وظایف شهرداری‌ها است.

وی ادامه داد: تاسیس این گرمخانه با توجه به نیاز شهر و وجود افرادی انجام گرفت که در شب‌های سرد زمستان فاقد هرگونه مکان سکونت هستند.

این مسئول افزود: افرادی که فاقد جا و مکان مناسب برای استقرار شبانگاهی هستند می‌توانند بعد از ثبت نام در محل گرمخانه، از خدماتی که برای سکونت شبانه و بهداشتی از جمله امکان استحمام به آنها داده می‌شود، استفاده کنند.

وی با بیان اینکه گرمخانه فعلی در محدوده میدان شاه عباسی دایر شده و دارای چهار واحد است، خاطرنشان کرد: ساختمان هم اکنون آماده پذیرایی از مراجعه کنندگان است و از ابتدای این هفته پذیرش خود را آغاز خواهد کرد.

معاون خدمات شهری شهرداری کرج با تاکید بر اینکه کارتن خواب‌ها نیز از گروهی هستند که می‌توانند شب‌ها در این محل استراحت کرده و از سرمای فصول سرد سال در امان بمانند، ادامه داد: شهرداری کرج با محوریت معاونت خدمات شهری در نظر دارد در نقاط متعددی از شهر از این گونه گرمخانه‌ها احداث کرده و به مسئولیت قانونی خویش در برابر همه شهروندان جامه عمل بپوشاند.

مدیرروستا تصریح کرد: برخورداری از حقوق مساوی، حق همه شهروندان بوده و تماشای منظره کارتن خوابی یا دراز کشیدن افراد در خیابان‌ها در طول شب‌های سرد پاییز و زمستان برای هیچ کس به خصوص برای یک فرد مسلمان خوشایند نیست. علاوه بر این وجود چنین معضلاتی تاثیری نامطلوب بر روان شهروندان گذارده و نمای بصری نامناسبی را در شهر ایجاد می‌کند که احداث گرمخانه‌ها و مراکز اسکان موقت می‌تواند بخشی از نابسامانی‌های موجود را کاهش دهد.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.