آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » نرخ بیکاری در فصل پاییز ۹۳ به ۱۰.۵ درصد رسید

نرخ بیکاری در فصل پاییز ۹۳ به ۱۰.۵ درصد رسید

13921219000544_PhotoA

مرکز آمار ایران در گزارش جدید خود نرخ بیکاری در فصل پاییز را ۱۰٫۵ درصد اعلام کرد که این رقم نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۰٫۲ درصد رشد داشته است.

مرکز آمار ایران چکیده نتایج طرح آمارگیری نیروی کار پاییز امسال را منتشر کرد.

براساس این گزارش، نرخ بیکاری جمعیت ۱۰ ساله و بیشتر که معیار اصلی تعیین نرخ بیکاری است، به ۱۰٫۵ درصد رسیده که نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۰٫۲ درصد رشد نشان می‌دهد.

نرخ بیکاری مردان ۸٫۷ درصد و زنان ۲۰٫۳ درصد گزارش شده و نرخ بیکاری در مناطق روستایی ۷٫۴ درصد و نقاط شهری ۱۱٫۷ درصد بوده است.

همچنین نرخ مشارکت اقتصادی (نرخ فعالیت) جمعیت ۱۰ ساله و بیشتر نشان می‌دهد ۳۷٫۳ درصد جمعیت در سن کار (۱۰ سال و بیشتر) از نظر اقتصادی فعال بوده‌اند؛ یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته‌اند.

نرخ مشارکت اقتصادی در بین زنان نسبت به مرداد و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی کمتر بوده است. بررسی تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی کل کشور حاکی از افزایش ۰٫۶ درصدی این نرخ نسبت به فصل مشابه سال قبل (پاییز ۹۲) و ۰٫۱ درصدی نسبت به تابستان ۹۳ است.

به گزارش فارس، تعداد بیکاران جمعیت ۱۰ ساله و بیشتر ۲ میلیون و ۵۲۰ هزار و ۶۶۷ نفر و تعداد جمعیت فعال ۲۳ میلیون و ۹۳۲ هزار و ۱۸۶ نفر است؛ بنابراین بنابراین تعداد شاغلان کشور در فصل پاییز ۲۰ میلیون و ۴۱۱ هزار و ۴۸۹ نفر بوده است.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.