آخرین خبرها
خانه » اخبار ساختمان، عمران و معماری » نظارت عالیه در پی رصد ۳ تا ۵ درصد کل ساخت و ساز کشور
نظارت عالیه در پی رصد ۳ تا ۵ درصد کل ساخت و ساز کشور

نظارت عالیه در پی رصد ۳ تا ۵ درصد کل ساخت و ساز کشور

معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در گفتگو با «صما» مطرح کرد:
نظارت عالیه در پی رصد ۳ تا ۵ درصد کل ساخت و ساز کشور
معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه پنجمین نمایشگاه راه و شهرسازی در واقع بیانگر توانمندی‌های این وزارتخانه است، گفت: تم اصلی این دوره نمایشگاهی شهروندمحور بوده و با هدف معرفی خدمات و سرویس‌هایی که وزارت راه و شهرسازی به مردم ارائه می‌دهد، برگزار شده است.

حامد مظاهریان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار «صما» ضمن تایید مطلب فوق، اظهار داشت: در غرفه معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی کلیه خدمات ارائه شده به عموم جامعه به نمایش گذاشته می‌شود. هر شهروند می‌تواند از اطلاعات بازار املاک، حتی آخرین تغییرات قیمتی و معاملات یک منطقه و خیابان مطلع شود.

گفتنی است که اینگونه راهکارها می‌تواند به شفافیت و رونق بازار مسکن کمک نماید.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، بحث نظارت عالیه را از دیگر مباحث مهم این معاونت برشمردو اذعان داشت: هدف متعالی نظارت عالیه موضوع کیفیت ساختمان است که توجه ویژه‌ای به این مهم دارد. نظارت عالیه در پی این است که بتواند ۳ تا ۵ درصد کل ساخت و ساز کشور را رصد نماید.

مظاهریان در ادامه اضافه کرد: بخش دیگری از این غرفه به آزمون نظام مهندسی اختصاص دارد؛ نتایج آزمون نظام مهندسی در چند روز گذشته اعلام شد که علاقمندان می‌توانند کلیه اطلاعات مربوط به آزمون نظام مهندسی ساختمان را بررسی نمایند و برای آزمون دیگر که در فصل زمستان برگزار می‌شود، آمادگی لازم را به‌دست آورند.

مظاهریان در پایان با اشاره به بخش دیگری از غرفه معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی، تاکید کرد: بخش دیگری از این غرفه به بحث انتخابات نظام مهندسی، نتایج آن، درصدها و توزیع مواضع مختلف در مورد انتخاب‌شوندگان می‌پردازد. با مراجعه به این بخش می‌توان بررسی کرد که چند درصد از فارغ‌لاتحصیلان دانشگاه‌های مختلف در این انتخابات موفق بوده‌اندو همچنین میزان جنسیت نامزدها و میزان مشارکت را می‌توان مورد مشاهده و بررسی قرار داد.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.