آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » نظارت مستمر بر فعالیت واحدهای خدماتی پذیرایی در محور کرج – چالوس

نظارت مستمر بر فعالیت واحدهای خدماتی پذیرایی در محور کرج – چالوس

13920210000179_PhotoA

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کرج بر نظارت مستمر بر فعالیت واحدهای خدماتی پذیرایی در محور کرج – چالوس تأکید کرد .

فردین حکیمی پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از برخی از این واحدها اظهار کرد: رعایت قوانین زیست محیطی و عدم آلوده کردن محیط زیست یکی از مهمترین وظایف این واحدها است.

وی با اعلام این که در صورت هر گونه تخلف ابتدا این واحدها اخطار دریافت می‌کنند، ‌افزود: در صورت عدم رعایت قوانین زیست محیطی این واحدها پلمب خواهند شد.

حکیمی تأکید کرد: به دلیل واقع شدن برخی از این واحدهای خدماتی پذیرایی در حاشیه رودخانه کرج،‌ لازم است تا تمامی مقررات زیست محیطی از سوی این واحدها رعایت شده تا دچار مشکل نشوند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کرج گفت: رودخانه کرج یکی از مهمترین و پرآب‌ترین رودخانه‌های دامنه جنوبی البرز محسوب می‌شود و به عنوان یکی از منابع اصلی تامین آب شرب کرج و تهران و یکی از بهترین زیستگاه‌های ماهیان آب شیرین ایران از جمله قزل آلای خال قرمز، است.

حکیمی ادامه داد: با توجه به اینکه در برخی از موارد به ویژه در فصول سرد سال، بروز آلودگی آب رودخانه کرج، ناشی از نشت مواد نفتی بوده لذا لازم است تا متصدیان و کارگران در هنگام تخلیه و بارگیری مخزن سوخت نهایت دقت را کرده و از هر گونه آلودگی آب و محیط زیست توسط این مهم جلوگیری شود.

وی تأکید کرد: متأسفانه به دلیل فرسوده بودن مخازن، یا وجود نقص فنی سیستم گرمایشی و بی‌احتیاطی متصدیان و کارگران به هنگام تخلیه و بارگیری مخازن سوخت شاهد نشت مواد نفتی به داخل رودخانه هستیم.

حکیمی بیان داشت: لذا با توجه به اهمیت حفاظت کیفی و پیشگیری از آلودگی آب رودخانه کرج  به کلیه واحدهای خدماتی پذیرایی و ویلاهای مسکونی حاشیه رودخانه کرج هشدار داده می‌شود که ضمن بازرسی از وضعیت استقرار مخازن سوخت و سیستم گرمایشی، در صورت وجود هر گونه آسیب دیدگی و ترکیدگی لوله‌های هدایت کننده سوخت، نسبت به اصلاح و بهسازی کامل سیستم مربوطه و همچنین عایق کاری و ایزوله نمودن آن اقدام و مراقبت‌های لازم در حین تخلیه و جابه‌جایی سوخت صورت پذیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: در صورت هر گونه سهل انگاری و بروز آلودگی زیست محیطی رودخانه کرج توسط صاحبان ویلاها و واحدهای خدماتی پذیرایی، متخلفین مربوطه تحت پیگرد قضایی قرار خواهند گرفت.

حکیمی در پایان از تمامی شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هر گونه آلودگی نفتی و غیره در رودخانه کرج، مراتب را بلافاصله به یکی از واحدهای محیط بانی مستقر در محور کرج – چالوس اطلاع دهند و یا با تلفن گویای ۱۵۴۰ تماس حاصل کنند تا در اسرع وقت کارشناسان به این مهم رسیدگی کنند.

منبع: خبرگزاری فارس

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.