آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » نمایشگاه کتاب…
نمایشگاه کتاب…

نمایشگاه کتاب…

اجمالی/صالحی در نشست خبری نمایشگاه کتاب
پوشش نمایشگاه کتاب توسط بیش از ۵۰۰خبرنگار داخلی و خارجی/ ۲۴۵۰ ناشر به نمایشگاه آمدند

رئیس نمایشگاه کتاب تهران گفت: در این دوره ۲۴۵۰ ناشر داخلی در ۲۱۶۰ غرفه حضور دارند.
خبرگزاری فارس: پوشش نمایشگاه کتاب توسط بیش از ۵۰۰خبرنگار داخلی و خارجی/ ۲۴۵۰ ناشر به نمایشگاه آمدند

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، سید عباس صالحی رئیس بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران طی یک نشست خبری به همراه مدیران کمیته‌های این دوره، برنامه‌های نمایشگاه کتاب را تشریح کرد و به سوال خبرنگاران پاسخ داد.

در این نشست امیرمسعود شهرام‌نیا قائم مقام نمایشگاه کتاب و محمود آموزگار رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران حضور دارند.

سیدمهدی جعفری مدیر روابط عمومی نمایشگاه کتاب تهران در ابتدای نشست با اشاره به حضور چشمگیر خبرنگاران گفت: ۴۳۷ خبرنگار داخلی و ۷۶ خبرنگار خارجی برای حضور در نمایشگاه کتاب تهران ثبت نام کرده‌اند.

صالحی در این نشست ابتدا با ارائه گزارشی اظهار داشت: در این دوره ۲۴۵۰ ناشر داخلی در ۲۱۶۰ غرفه حضور دارند. ۳۰۰ هزار کتاب داخلی و ۱۶۵ هزار کتاب خارجی و مجموعا حدود ۴۶۰ هزار عنوان کتاب را در نمایشگاه خواهیم داشت مثل کتابخانه ای که طی ده روز در گردش است. می‌شود گفت حدود نیم میلیون کتاب در نمایشگاه امسال حاضر است.

وی ادامه داد: در بخش بین الملل از حدود ۱۰۰هزار عنوان کتاب غیرتکراری لاتین ۵۰درصد مربوط به سال ۲۰۱۳ به این سو است و می توانیم ادعا کنیم در بخش بین الملل چند قدم به جلو آمده‌ایم.

وی در ادامه گفت: نمایشگاه کتاب دریچه‌ای برای اقتصاد نشر نیست بلکه روزنه‌ای برای گفت‌وگوی فرهنگی بر مبنای کتاب و نشر است.

رئیس نمایشگاه کتاب با بیان این که جامعه ایرانی قدر نمایشگاه کتاب را می‌داند گفت: امسال نمایشگاه با چند رویکرد تاسیسی و تکمیلی همراه است که وجه بین المللی آن است. نمایشگاه کتاب و بخش بین الملل آن باید از عنوان بین المللی‌اش حفاظت کند.

صالحی درباره انتخاب کشور عمان به عنوان مهمان نمایشگاه کتاب گفت: عمان می‌تواند برای ما پایلوت فرهنگی در منطقه خلیج فارس باشد.

وی درباره رویکرد دوم ارشاد گفت: رویکرد دوم ما عدالت فرهنگی است. نمایشگاه کتاب نمایشگاه ملی ایران است با این نگاه چند اتفاق امسال رخ داد. یک روز به است‌ها اختصاص یافته تا برنامه نشر خود را معرفی کنند. اهواز به عنوان پایتخت کتاب ایران غرفه مستقل دارد.

صالحی خاطرنشان کرد: رویکرد سوم واگذاری امور تصدی‌گرایانه است.این اتفاق را پارسال چند قدم تجربه کردیم اما امسال بخش زیادی جلو آمده‌ایم. ۵ کمیته اصلی نمایشگاه به اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران سپرده شده است.

رئیس نمایشگاه کتاب ادامه داد: رویکرد چهارم توجه به نشر دیجیتال و الکترونیک است چرا که افق آینده نشر ترکیب نشرالکترونیک و کاغذی است و نشر کاغذی نمی‌تواند نشر الکترونیک را نادیده بگیرد.

صالحی در پاسخ به سئوال خبرگزاری فارس پیرامون اقدام سلیقه ای ارشاد در واگذاری امور به تشکل ها و عدم توجه به درخواست‌های مکرر مجمع ناشران انقلاب برای برپایی سالن یاس گفت:

این خبر به روز می‌شود…

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.