آخرین خبرها
خانه » اخبار استان البرز » نمایش دفاع در برابر جنگ سخت تا نرم دشمن در نمایشگاه یاد یاران
نمایش دفاع در برابر جنگ سخت تا نرم دشمن در نمایشگاه یاد یاران

نمایش دفاع در برابر جنگ سخت تا نرم دشمن در نمایشگاه یاد یاران

هفته دفاع مقدس در استان البرز/
نمایش دفاع در برابر جنگ سخت تا نرم دشمن در نمایشگاه یاد یاران
کرج- ایرنا- فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز گفت: در هفته دفاع مقدس دستاوردها و مقاومت های مردم ایران در برابر جنگ سخت تا نرم دشمن در قالب نمایشگاه یاد یاران به نمایش گذاشته می شود.
[نمایش دفاع در برابر جنگ سخت تا نرم دشمن در نمایشگاه یاد یاران]

به گزارش ایرنا، سردار علی استاد حسینی روز شنبه در جمع خبرنگاران به ارایه برنامه های هفته دفاع مقدس در این استان پرداخت و یکی از مهمترین این برنامه ها را برگزاری نمایشگاه یاد یاران به مدت یک هفته در منطقه عملیاتی لشکر ۱۰ سیدالشهدا واقع در حصارک کرج برشمرد.
وی این نمایشگاه را شامل ۹ بخش دانست و اظهار داشت: یکی از مهمترین بخش های این نمایشگاه شامل ترسیم نمادین بهشت و جهنم است.
استادحسینی افزود: در این بخش وعده هایی که خداوند به بندگانش در مورد بهشت و جهنم داده و از روایات و قرآن کریم گرفته شده تا تلنگری به بندگانش باشد، به نمایش گذاشته می شود.
فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز نمایش ادوات نظامی وسنگرهای دفاع مقدس و روش های مختلف جنگ نرم دشمن بر علیه مردم ایران و راه های مقابله با آن از دیگر بخش های این نمایشگاه است.
وی با اشاره به اینکه مدت برگزاری نمایشگاه یاد یاران از ۳۱ شهریور ماه به مدت یک هفته از ساعت ۱۶ الی ۲۲ هر شب است، بیان داشت: پس از هفته دفاع مقدس این نمایشگاه به مدت یک ماه برای بازدید عموم از جمله دانش آموزان، دانشجویان و کارمندان از ساعات اولیه صبح تا بعد از ظهر ادامه خواهد داشت.

*** بازسازی عملیات غرور آفرین محرم در قالب رزمایش
سردار استاد حسینی یکی دیگر از بخش های این نمایشگاه رزمی فرهنگی را بازسازی عملیات غرور آفرین محرم در قالب رزمایش عنوان کرد و افزود: در شب های برگزاری این رزمایش یک سخنران کشوری یا لشکری به سخنرانی می پردازد.
عملیات غرور آفرین محرم یکی از عملیات های محدود بود که در ۱۰ آبان سال ۱۳۶۱ با رمز یا زینب و به فرماندهی سردار حسن باقری آغاز شد و به مدت یک هفته به طول انجامید.
این عملیات در سه مرحله انجام شد که در مرحله اول در روز ۱۰ آبان ماه ۵۵۰ کیلومتر مربع از خاک ایران از جمله ارتفاعات مهم منطقه ، پل چم سری ، حوزه نفتی بیات ، نهر عنبر ، شهر میمه ، موسیان آزاد و جاده عین خوش به دهلران ، از زیر دید و تیر رس نیروهای عراقی خارج شد و شهرک طیب عراق نیز تحت اشراف قوای ایرانی قرار گرفت.
در مرحله دوم عملیات محرم که در بامداد روز ۱۱ آبان آغاز شد و نیروهای ایرانی محاصره دشمن را کامل کرده و ۱۵۰ کیلومتر مربع از زمین های اشغال شده آزاد و تعدادی از نیروهای عراقی به اسارت در آمدند.
در سومین مرحله عملیات محرم در روز ۱۵ آبان ماه، ۳۰۰ کیلومتر مربع از خاک عراق شامل پاسگاه های زبیدات ، شرهانی و ابوغریب و همچنین تاسیسات نفتی حدود ۳۵ حلقه چاه نفت به تصرف نیروهای ایرانی در آمد.
این مرحله که مرحله آخر عملیات محرم بود در ساعت ۸ صبح روز ۱۶ آبان ۱۳۶۱ خاتمه یافت.
فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز به دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: همزمان با برگزاری این نمایشگاه، یادواره شهدا در سطح حوزه ها و پایگاه های مقاومت و همچنین مراسم های در ادارات برگزار می شود.
وی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه های رزمی و فرهنگی در سطح بعضی از نواحی خارج از شهر کرج همچون محمدشهر، ساوجبلاغ و اشتهارد، راهپیمایی خانوادگی در هفته دفاع مقدس با محوریت ناحیه دانشجویی، اشتهارد و ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس است.
سردار استاد حسینی، برگزاری محافل انس با قرآن در مساجد و پایگاه ها و برنامه های ترویجی فرهنگی دفاع مقدس با حضور راویان در مدارس را از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس برشمرد.

***تغییر مکان برگزاری رژه هفته دفاع مقدس
فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز با اشاره به برگزاری رژه نیروهای مسلح در نخستین روز از هفته دفاع مقدس، گفت: امسال این رژه نمادین که نمایش اقتدار نیروهای مسلح کشورمان است، در بلوار امام خمینی (ره) مابین میدان والفجر و میدان امام خمینی (ره) کرج برگزار می شود.
سال های گذشته این آیین در بلوار سرداران مابین میدان امام خمینی (ره) تا بلوار حدادی کرج برگزار می شد.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.