آخرین خبرها
خانه » اخبار سازمان بسیج مهندسین » نهادینه کردن فرهنگ پیشگیری مهم‌ترین اولویت است

نهادینه کردن فرهنگ پیشگیری مهم‌ترین اولویت است

13921002000263_PhotoA

ابوالقاسم باقری مدیرکل بحران استانداری البرز در جلسه مدیریت بحران اظهار داشت: یکی از راهکارهای اساسی برای نهادینه کردن کاهش خسارات در حوادث نهادینه کردن فرهنگ پیشگیری است.

وی ادامه داد: نهادینه کردن فرهنگ پیشگیری مهم‌ترین راهکار کاهش اطفای حریق است از این رو فرهنگ‌سازی و توجه به رعایت مسائل ایمنی در جامعه باید گسترش پیدا کند.

باقری مهم‌ترین شیوه برای پیشگیری حوادث را ارائه برنامه‌های آموزشی دانست و تأکید کرد: به منظور بالا بردن سطح آموزشی کارکنان که در مواقع خاص بیشترین نقش را در زمینه مدیریت بحران ایفا می‌کنند برگزاری دوره‌های آموزشی مهم‌ترین اولویت است.

وی افزود: دوره آموزشی اطفای حریق با هدف ارتقای سطح آگاهی کارکنان جهت شناسایی انواع حریق، انواع خاموش کننده‌ها و نحوه اطفای حریق، با همکاری سازمان آتش‌نشانی کرج به مدت چهار ساعت برگزار شده است که در این دوره کارکنان ضمن آشنایی با پدیده آتش‌سوزی، راهکارهای مقابله با حریق و اطفای آن را به صورت تئوری و عملی آموزش دیده‌اند.

وی تصریح کرد: فرهنگ‌سازی مناسب می‌تواند بسیاری از مشکلات را در این حوزه کاهش دهد و خسارت‌های مالی و جانی را به حداقل برساند.

باقری تأکید کرد: انبوه‌سازی و بلند مرتبه‌سازی‌های صورت گرفته در این استان ایجاب می‌کند که فرهنگ‌سازی را متناسب با شرایط موجود در بین آحاد جامعه ترویج دهیم.

 

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.