آخرین خبرها
خانه » اخبار استان البرز » نگاه ویژه دولت، تدبیر امیدآفرین برای البرز
نگاه ویژه دولت، تدبیر امیدآفرین برای البرز

نگاه ویژه دولت، تدبیر امیدآفرین برای البرز

نگاه ویژه دولت، تدبیر امیدآفرین برای البرز
کرج – ایرنا – محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی روز چهارشنبه سفر یک روزه ای به استان البرز داشت و در جریان بازدید از برخی پروژه های عمرانی این استان تاکید کرد که دولت نگاه ویژه ای به این استان به ویژه رفع معضل ترافیک آن دارد.
[نگاه ویژه دولت، تدبیر امیدآفرین برای البرز]

به گزارش ایرنا، مقام معظم رهبری درباره استان البرز تعبیر ‘ایران کوچک’ را به کار برده اند که این موضوع نشان از جایگاه این استان که در همسایگی تهران قرار گرفته، دارد و لازم است مسایل استان نیز در این مقیاس و اندازه دیده شود.

نماینده ولی فقیه در استان البرز، استاندار، نمایندگان مجلس و دیگر مسوولان این استان همواره تاکید کرده اند که البرز نوپا با مشکلات بسیاری مواجه است که بخشی از آنها مربوط به خود استان نبوده و بر آن تحمیل می شود.

مشکلات ناشی از مجاورت با پایتخت و سرریز بخشی از مشکلات تهران به استان البرز همواره از سوی مسوولان مورد تاکید قرار گرفته است.

حضور معاون رییس جمهوری در استان البرز نشان می دهد که مسوولان دولت تدبیر و امید با مشکلات این استان که ۴ سال از تاسیس می گذرد، آشنا بوده و برای حل این مشکلات برنامه ریزی کرده است.

تحقق اهداف توسعه ای در استان برنامه ریزی و عمل را می طلبد که لازم است مورد توجه جدی مسوولان استان نوپای البرز قرار گیرد.

تشکیل سازمان مدیریت و برنامه ریزی در استان و معرفی رییس آن از سوی نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی را می توان گام اساسی در ساماندهی برنامه ریزی برای توسعه البرز دانست که در جریان سفر نوبخت محقق شد.

ذبیح الله قائمی معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار البرز به عنوان رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در این استان معرفی شد. تهیه طرح آمایش سرزمین، تهیه و تدوین برنامه های توسعه ای استان البرز و ظرفیت سازی جهت ساز و کارهای مشارکتی عمومی از جمله وظایف رییس این سازمان در استان خواهد بود.

با راه اندازی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان البرز این امید وجود دارد که بتوان گام های موثرتری را در جهت اعتلای استان البرز و رشد و توسعه پایدار آن برداشت.

نوبخت معاون رییس جمهوری نیز در جریان سفر به البرز با تاکید بر اینکه استان البرز استعداد ارتقا را دارد، گفت: البرز گذرگاه تمامی راه های غرب کشور و تهران است.

وی از برنامه های میان مدت دولت یاد کرد و ادامه داد: این برنامه به مدت ۵ سال است و مسوولان استان البرز باید تمام تلاش خود را برای استفاده کامل از آن بکارگیرند چراکه فرصت در برنامه یکساله (کوتاه مدت) از دست رفت.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی تاکید کرد: مدیران آنچه درتوان دارند باید برای همدلی و همزبانی و پیشبرد امور به کار گیرند و در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در تلاش برای انجام امورات این استان هستیم.

نوبخت همچنین با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و معرفی استان البرز به عنوان ایران کوچک، گفت: برای این استان باید امکانات یک ایران را در اختیار قرار داد زیرا بر اساس شاخص های ارزیابی استان نوپای البرز دارای تفاوت هایی است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور خاطرنشان کرد: این تفاوت صرفا به دلیل جمعیت بالای آن نیست، بلکه ۲۸ شاخص برای ارزیابی یک استان وجود دارد و این استان نوپا نیازمند ارتقا است.

گرچه نوبخت به این واقعیت اشاره کرد که البرز از لحاظ جایگاه اعتبارات ملی در مکان نوزدهم در بین استان های کشور قرار دارد، اما تاکید وی مبنی بر اینکه استان نوپای البرز نیاز به توجه بخش دولتی و غیردولتی دارد تا با سرمایه گذاری به جایگاه مطلوب برسد، این امید را ایجاد کرد که جایگاه این استان با اهتمام ویژه دولت به آن ارتقا خواهد یافت.

معاون رییس جمهوری که بازدیدی از پروژه احداث ادامه بزرگراه شهید همت که در نهایت به جاده چالوس متصل خواهد شد، گفت: در طرح ملی ادامه بزرگراه همت نیز شاهد رشد ۱۳ برابری اعتبارات درسال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ هستیم.

نوبخت در جریان بازدید از پروژه ملی بزرگراه شهید همت گفت که در نخستین تخصیص های عمرانی سازمان برنامه و بودجه، تخصیص ویژه ای جهت اتمام قطعات ۲ و ۳ پروژه بزرگراه شهید همت اختصاص می یابد.

وی البرز را یکی از استان هایی دانست که شاهراه ارتباطی شمال و غرب کشور به پایتخت است و اظهار داشت: باید برای رفع معضل ترافیک دراین استان به خصوص بزرگراه تهران -کرج دولت نگاه ویژه ای داشته باشد.

معاون رییس جمهوری در ادامه از توجه ویژه دولت به این پروژه ملی خبر داد و گفت: باید کارشناسانه تر نسبت به اتمام این پروژه تصمیم گرفت تا هموطنان برای عبور از این محور، بدون ترافیک به راه خود ادامه دهند.

نوبخت در ادامه با قدردانی از دست اندرکاران پروژه بزرگراه شهید همت از مسوولان استان البرز و پیمانکار پروژه خواست تا عزم راسخ خود را برای به اتمام رسیدن این پروژه ملی بکار گیرند.

استان البرز مشکلاتی نیز در بخش بهداشت و درمان دارد که بازدید نوبخت از دو بیمارستان شهید مدنی و کمال شهر کرج نشان داد که این بخش نیز از نظر دولت دور نمانده است و با مساعدت دولت تدبیر و امید، این دو بیمارستان گسترش خواهد یافت.

حمید درفشی رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز به خبرنگار ایرنا، گفت: بیمارستان کمالی با ضریب اشغال تخت ۲۳ درصد بیشترین آمار مراجعان را دارد و سه چهارم زایمان های استان در این بیمارستان صورت می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه توسعه مراکز درمانی استان البرز با توجه به آمار بالای مراجعان در اولویت قرار می گیرند، گفت: بیمارستان شهید مدنی به عنوان یکی از مهم ترین بیمارستان های استان البرز با فضای ۶ هزار متر مربع فعالیت می کند که با توجه به حجم بالای مراجعان درصدد هستیم مساحت آن را به ۸ هزار متر مربع برسانیم.

وی گفت: ۲۰۰ تخت برای بیمارستان شهید مدنی با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان ۱۴۰ تخت برای بیمارستان کمالی با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان نیاز و در صورت تخصیص این اعتبارات، ظرف یکسال امکان گسترش این دو بیمارستان فراهم می شود.

درفشی تصریح کرد: معاون رییس جمهوری در این دیدار قول مساعد داد و اعلام کرد که این موضوع را با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز مطرح خواهد کرد.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.