آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » هفدهمین کنفرانس بتن و زلزله برگزار می شود

هفدهمین کنفرانس بتن و زلزله برگزار می شود

kibl1d

هفدهمین کنفرانس بتن و زلزله با مشارکت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در روزهای ۲۴ و ۲۵ آذرماه برگزار می شود.

رییس مرکز تحقیقات بتن ایران در یک نشست خبری ضمن اعلام این خبر گفت: مرکز تحقیقات بتن هفدهمین همایش ملی سالیانه موسسه بین المللی بتن آمریکا، شاخه ایران را بر مبنای دستاوردهای خود از بازسازی شهر زلزله زده بم، همزمان با هفته پژوهش برگزار می کند.

وی در ادامه افزود: در سال های گذشته کنفرانس بتن و زلزله در هفته ایمنی ساخت و ساز بتنی و در هفته یادبود زلزله بم برگزار می شد اما امسال با مشارکت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری این کنفرانس در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

احمدوند با بیان اینکه مقالات متعددی به دبیرخانه این کنفرانس ارسال شده است، گفت: البته به دلیل محدودیت زمان، به هفت مقاله فرصت ارائه مطلب داده شده است.

وی با اشاره به حضور سازمان ها و نهادهای مختلف در هفدهمین کنفرانس بتن و زلزله اظهار داشت: دستاوردهای این کنفرانس در ۱۷ سال گذشته به صورت دفترچه ای درآمده که بخشی از چشم انداز ۲۰ ساله صنعت بتن است که دارای ۸ محور و ۹ سند است.

احمدوند در ادامه افزود: یکی از این اسناد، سند استاندارد ملی است که تحت عنوان استاندارد ۶۰۴۴ تهیه و تدوین شده و اجباری است.

رییس مرکز تحقیقات بتن با اشاره به اینکه در این سند ویژگی های بتن آماده و طرح جامع بازرسی واحدهای تولید بتن آماده لحاظ شده است، گفت: زیرا معتقد هستیم که شاه کلید ارتقای کیفیت ساخت و ساز بتنی، بازرسی و کنترل سیستم تولید واحدهای تولیدی است که در همین راستا موسسه استاندارد به صورت مستمر فرآیند تولید در کارخانجات بتن آماده را مورد ارزیابی قرار می دهد.

احمدوند تصریح کرد: هر تحقیق و پژوهشی اگر به توسعه علمی نینجامد، تاثیری در زندگی روزانه ما نخواهد داشت و از این جهت ضرورت وجود و رسالت معاونت پژوهشی وزارت علوم در بخش ساخت و ساز مشخص می شود.

وی در ادامه به اقدامات مرکز تحقیقات بتن برای تشویق پژوهشگران جوان اشاره کرد و گفت: در همایش امسال مسابقات بتن با حضور ۳۷۵ دانشگاه و به صورت تیمی برگزار می شود و در واقع این مسابقه بین دانشجویانی است که در ارتباط با بتن کارهای هنری انجام داده اند.

وی اضافه کرد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ترتیبی را اتخاذ کرده که افراد برتر مسابقه بتن از معافیت تمام یا قسمتی از سربازی برخوردار شوند.

احمدوند با بیان اینکه تا ۱۵ سال پیش استانداردهای فعلی بتن تدوین نشده بود، گفت: در ۱۵ سال اخیر هفت استاندارد ملی در زمینه بتن تهیه و تدوین شده و ۷ هزار تکنسین در زمینه بتن تربیت شده اند.

در این نشست خبری محسن کلانتری، مدیرعامل بنیاد بتن ایران نیز با بیان اینکه تامین مصالح و کمک به بازسازی مناطق آسیب دیده از حوادث طبیعی را از وظایف این نهاد ذکر کرد و گفت: هر فردی که در زمینه تولید مصالح ساختمانی ایده و طرحی دارد، می تواند از امکانات بنیاد بتن ایران استفاده کند.

وی در ادامه افزود: در مورد بتن با مقاومت بالا طرح هایی در کشور وجود دارد اما محققان و پژوهشگران واهمه دارند که طرح های خود را به ثبت برسانند و ارائه دهند.

کلانتری با اشاره به اینکه در چشم انداز بتن ۱۴۰۴ باید بتن هایی با مقاومت ۵۰ مگاپاسکال تولید شود، گفت: در مسابقات بتن که همه ساله در سطح ملی و استانی برگزار می شود، طرح های مختلفی در مورد تولید بتن با مقاومت بالا ارائه می شود که اگر این طرح ها توسعه بیابد، می تواند حرکت بسیار سازنده ای باشد.

مدیرعامل بنیاد بتن با اشاره به تولید محصولی به نام بن ملات گفت: این محصول ملات خشک آماده است که ۱۰ دقیقه پس از افزودن آب قابل استفاده است و می توان در تمام نقاط ساختمان از آن بهره گرفت.

منبع: شبکه اطلاع رسانی صما

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.