آخرین خبرها
خانه » اخبار ساختمان، عمران و معماری » همایش توسعه مهندسی با رویکرد اخلاق حرفه ‏ای
همایش توسعه مهندسی با رویکرد اخلاق حرفه ‏ای

همایش توسعه مهندسی با رویکرد اخلاق حرفه ‏ای

با ریاست مظاهریان، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی برگزار می‌شود:
همایش توسعه مهندسی با رویکرد اخلاق حرفه ‏ای
همایش «توسعه مهندسی با رویکرد اخلاق حرفه ‏ای» با ریاست حامد مظاهریان، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در تاریخ ۱۲ شهریور ماه سال جاری در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

به گزارش «صما» مهمترین اهداف برگزاری این همایش، آشنایی جامعه مهندسین با ابعاد توسعه مهندسی در حوزه صنعت ساختمان، آشنایی با چارچوب‏های اخلاق حرفه‏ای در حوزه مهندسی، آشنایی با ارزش‏ها، اصول، معیارها و دستورات اخلاقی در حرفه مهندسی صنعت ساختمان، ضرورت بکارگیری اخلاق مهندسی و توجه به آسیب‏های عدم رعایت آن و نیز ایجاد هم افزایی میان مهندسان فعال در حوزه ساختمان در جهت رعایت اصول حرفه‏ای و اخلاقی ذکر شده است.

بر اساس این گزارش همایش توسعه مهندسی با رویکرد اخلاق حرفه‏ای در چندین محور نظیر مهندسی به عنوان آزمون اجتماعی، نیت و تعهد شخصی، تشویق منش مسئولانه و جلوگیری از خطاکاری و تعریف شرکت‏های اخلاق مدار و حرفه ای‏ مسئولیت پذیر مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

گفتنی است، سایر محورهای همایش مذکور را مواردی ازجمله جایگاه اخلاق و معنویت در فعالیت های مهندسی، فرهنگ‌سازی و ترویج بکارگیری ارزش‏ها، اصول، معیارها و دستورات اخلاقی در حرفه و همچنین اصول اخلاقی نسبت به کارفرمایان، همکاران، کارکنان خود و جامعه تشکیل می دهد.

مسلما حفظ حرمت و اعتبار حرفه مهندسی، به روزآوری اطلاعات و آگاهی از روش‌های برجسته مهندسی در داخل و خارج از کشور، پرهیز از کاهش بی‌دلیل قیمت خدمات مهندسی، پرهیز از دلالی و واسطه‌گری، عدم ارائه گزارشات غیرواقعی، دوری از برقراری رابطه با دلالان، امضافروشان و مدرک ‌فروشان از جمله اصول اخلاقی است که مهندسان باید رعایت کنند و از همین رو مهندسان در ترویج نکات اخلاقی رعایت آنها نقش عمده ای دارند. ضمن اینکه آموزش، تدوین مقررات اخلاق حرفه‏ای، ارزشمند کردن فعالیت‏های اخلاقی، تشویق و تنبیه از دیگر راهکارهای موثر در این بخش است.

شایان ذکر است در این همایش سخنرانی‏های کلیدی و تخصصی، توزیع کتاب همایش، برگزاری نمایشگاه جانبی و کارگاه‏های تخصصی از جمله برنامه‌های مورد نظر مجریان برگزاری همایش مذکور است.

مرکز همایش های صما برگزارکننده این همایش است.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.