آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » هنرستان‌های علوم و فنون دریایی توسعه می‌‌یابد

هنرستان‌های علوم و فنون دریایی توسعه می‌‌یابد

13930901000538_PhotoA

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: اولویت جذب هنرجو در هنرستان‌های علوم و فنون دریایی با افراد بومی است و مهارت‌هایی که در این هنرستان‌ها آموزش داده می‌شود می‌تواند موجب بهره‌مندی از امکانات دریا شود.

حبیب‌الله سیاری اظهار داشت: تدابیر مقام معظم رهبری در ارتباط با توسعه سواحل مکران و اقتدار دریایی ابلاغ شده است و همه به دنبال اجرایی کردن این تدابیر هستیم.

وی افزود: فرهنگسازی بین دانش‌آموزان و دانشجویان کشور بحث بسیار مهمی است که معظم‌له به آن تاکید دارند. با توجه به درخواستی که از وزارت آموزش و پرورش کردیم به لطف خدا و با همت بلند این عزیزان و حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان در صحنه، امروز الحمدالله شاهد فرهنگ‌سازی برای دانش‌‌آموزان هستیم و به تجدیدنظر کتاب‌هایی که لازم است این فرهنگ‌سازی در آن‌ها به وجود آید توجه شده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: در بحث ایجاد هنرستان‌ها همکاری، هماهنگی و تعامل بسیار نزدیکی در مناطق دریایی در این زمینه انجام شده است. اولین محل شروع به کار کرده است و ان‌شاءالله ساختن محل هنرستان نیز شروع خواهد شد.

وی افزود: حتی دانشجو نیز پذیرفته شده است و کار عملی نیز به زودی آغاز خواهد شد چرا که دنبال توسعه این موضوع هستیم.

دریادار سیاری اظهار داشت: می‌خواهیم با فرهنگسازی و با توجهی که آموزش و پرورش نسبت به این موضوع دارد شاهد پیشرفت در این زمینه باشیم و بتوانیم به مرور زمان با فرهنگسازی و اقدامات عملی در منطقه از محرومیت‌ها بگذریم و شاهد پیشرفت باشیم.

وی با بیان اهمیت هنرستان‌های علوم و فنون دریایی گفت: توجه به بحث هنرستان‌ها به دلیل این است که هنرجویان با یاد گرفتن کارهای عملی در بحث تخصصی دریا خواهند توانست در اشتغال‌زایی کمک کنند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: اولویت در جذب هنرجو با افراد بومی است و این مهارت‌ها با وجود توانمندی که دریا دارد می‌تواند موجب بهره‌مندی از امکانات آن شود.

وی افزود: به طور قطع وقتی کاری ایجاد شود و وضعیت مطلوبی در ابعاد مختلف آموزش و پرورش و بهداشت و درمان به وجود آید جمعیت در مناطق ساحلی مستقر خواهد شد.

دریادار سیاری گفت: اکنون این اتفاق افتاده است و ظرف ۵ سال گذشته حدود ۷ هزار نیروی دریایی جابه‌جا و در جاسک، کنارک و دیگر مناطق ساحلی مستقر شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: توجهی که دولت نسبت به منطقه دارد و طرح‌هایی که در وزارتخانه‌های مختلف مورد توجه قرار گرفته است می‌تواند ما را به مرحله اجرایی طرح‌ها برساند.

منبع: خبرگزاری فارس

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.