آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » واحدهای مسکن مهر نباید بدون امکانات به مردم تحویل داده شود

واحدهای مسکن مهر نباید بدون امکانات به مردم تحویل داده شود

13930520000742_PhotoA

شهردار شهر جدید هشتگرد گفت: واحدهای مسکن مهر نباید بدون امکانات به مردم تحویل داده شود، چرا که این امر مشکلات بسیاری را برای ساکنان این واحدها ایجاد می‌کند.

کامران عظیم‌زاده اظهار داشت: تامین مسکن از جمله مهم‌ترین دغدغه‌های شهروندان به ویژه اقشار کم درآمد و آسیب‌پذیر است.

وی تصریح کرد: برای رفع این دغدغه و نیاز اصلی خانواده‌ها، طرح‌های مسکن مهر در کشور اجرا و با احداث هزاران واحد تلاش شد که نیاز بخشی از جامعه برطرف شود.

این مسئول افزود: شهرستان ساوجبلاغ از جمله مناطقی است که بخش مهمی از پروژه‌های مسکن مهر در این شهرستان احداث شد و مردم بسیاری با امید خانه‌دار شدن در این پروژه‌ها سرمایه‌گذاری کردند.

عظیم‌زاده بیان داشت: متاسفانه اتفاقی که در برخی از پروژه‌ها افتاده این است که واحدهای مسکن مهر در حالی که از نظر زیرساخت‌ها و خدمات شهری مانند تامین آب، برق، گاز و تلفن مشکلاتی داشتند، به مردم تحویل داده شد.

وی گفت: این در حالی است که نباید واحدهای مسکن مهر فاقد امکانات و خدمات شهری به مردم تحویل داده شود.

شهردار شهر جدید هشتگرد افزود: به عنوان نمونه ساکنان برخی از واحدهای مسکن مهر در این منطقه مانند پروژه ماموت مشکلات بسیاری در حوزه دسترسی به آب، برق و گاز و حتی تلفن ثابت و آنتن‌دهی تلفن همراه دارند و تمام آنها از شهرداری انتظار دارند که این مشکلات را برطرف کند.

عظیم‌زاده بیان داشت: این در حالی است که بر اساس قانون خدمات‌رسانی به مناطق خارج از بافت شهری در حوزه مسئولیت و حتی اختیارات شهرداری نیست و در بسیاری از مواقع کاری از شهرداری برنمی‌آید.

وی در پاسخ به این پرسش که ساکنان این واحدها چگونه می‌توانند به خدماتی که حق آنها است، دسترسی داشته باشند، گفت: مشکل زمانی آغاز می‌شود که این واحدها بدون امکانات شهری به مردم تحویل داده می‌شود.

عظیم‌زاده اظهار داشت: با وجود آنکه این حوزه در اختیارات شهرداری نیست، باز هم ما مردم را رها نکرده و از هیچ تلاشی برای خدمات‌رسانی به آنها فروگذاری نمی‌کنیم.

وی بیان داشت: به عنوان نمونه رایزنی‌های بسیاری با مسئولان ارشد استان البرز و مدیران دستگاه‌های مربوطه داشته و در نامه‌نگاری‌های مختلف مشکلات این شهروندان را اعلام کرده و انتظار داریم به وضعیت این واحدها رسیدگی شود.

منبع: خبرگزاری فارس

 

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.