آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » پاک‌سازی مناطق حاشیه‌‌‌نشین البرز از آلودگی‌های اجتماعی

پاک‌سازی مناطق حاشیه‌‌‌نشین البرز از آلودگی‌های اجتماعی

13920928000373_PhotoA

سرپرست اداره کل امنیتی و انتظامی استانداری البرز از اجرای طرح‌هایی با هدف پاک‌سازی مناطق حاشیه‌نشین البرز از آلودگی‌های اجتماعی خبر داد.

محمد صفری اظهار داشت: بحث حاشیه‌نشینی یکی از پدیده‌های منفی زندگی شهری است و متاسفانه این پدیده گریبان‌گیر شهرهای بزرگ و کلانشهرها می‌شود.

وی تصریح کرد: مناطق حاشیه‌‌ای شهرهای بزرگ به دلیل موقعیت جغرافیایی و جمعیتی که دارند، آسیب‌های مختلفی را تحمل می‌کنند که مهم‌ترین آنها عدم رعایت قوانین و مقررات در ساخت و سازها، تجمع جمعیتی در یک محدوده کوچک، اسکان افراد کم‌درآمد در این مناطق و غیره است.

این مسئول افزود: متاسفانه این مناطق مستعد شیوع ناهنجاری‌های اجتماعی هستند و اگر نظارت کافی برای رفع مشکلات حاشیه‌نشین‌ها صورت نگیرد، آسیب‌های بسیاری را به جامعه تحمل می‌کند.

صفری بیان داشت: در همین راستا استانداری البرز جدیت ویژه‌ای برای پاک‌سازی مناطق حاشیه‌نشین به ویژه در اطراف شهرستان کرج داشته و از دستگاه‌ها و نهادهای مسئول از جمله نهادهای حمایتی، انتظامی و قضایی در این حوزه حمایت می‌کند.

وی با اشاره به اجرای طرح‌هایی با هدف پاک‌سازی مناطق حاشیه‌نشین استان البرز از آلودگی‌های اجتماعی گفت: این طرح‌ها با جدیت ویژه‌ای از سوی دستگاه‌های مسئول پیگیری شده و استانداری البرز نیز بر اجرای صحیح طرح‌های فوق نظارت دارد.

سرپرست اداره کل امنیتی و انتظامی استانداری البرز همچنین به برخی از بازدیدهای میدانی مدیران استانداری البرز از مناطق حاشیه‌ای این استان اشاره کرد و گفت: باید نگاه ما به این مناطق نیز تغییر کند و تصور نکنیم که تمام ساکنان حاشیه‌نشین گرفتار ناهنجاری‌های اجتماعی هستند.

صفری گفت: متاسفانه عده‌ای معدود در این مناطق، ناهنجاری‌ها و آلودگی‌های اجتماعی را تشدید می‌کنند که برخورد قاطع با آنها باید اولویت دستگاه‌های مربوطه باشد.

وی در پایان اظهار داشت: با توجه به اراده جدی استانداری البرز برای پاک‌سازی مناطق حاشیه‌نشین استان از آلودگی‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی، امیدواریم دستگاه‌های مرتبط نیز به وظایف خود عمل کرده و در آینده نزدیک شاهد ساماندهی مطلوب این مناطق باشیم.

منبع: خبرگزاری فارس

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.