آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » پای وعده‌هایم ایستاده‌ام

پای وعده‌هایم ایستاده‌ام

13930628000113_PhotoA

رئیس‌جمهور گفت: من و تمام وزرایم پای تمام وعده‌هایمان ایستاده و خواهیم ایستاد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح دیروز در دیدار با مردم استان گلستان در مجموعه ورزشی آزادی گرگان،‌ اظهار کرد: پای تمام وعده‌هایم با مردم ایران ایستاده‌ام.

وی ادامه داد: آنچه من به مردم وعده دادم نجات اقتصاد کشور، احیای اخلاق در جامعه و تعامل سازنده با جهان بود که من و تمام وزرایم پای تمام وعده‌ها تا آخرین لحظه ایستاده و با تمام توان خواهم ایستاد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: من به جوانان کشورم و مخصوصا به جوانان دانشجوی عزیز اعتقاد دارم و پای قول‌هایی که به آنها داده‌ام ایستاده‌ام.

روحانی افزود: ۵ وزیر برای وزارت علوم معرفی کردم، اما اگر لازم بود ۵۰ وزیر را هم معرفی می‌کردم زیرا برای تحقق وعده‌هایم از حرکت باز نخواهم ایستاد.

رئیس جمهور کشورمان تاکید کرد: دوران افراط و فضای امنیتی به سر آمده و ما در دوران وحدت و اتحاد، اعتدال و فضای باز فرهنگی و کمک به یکدیگر قرار داریم و راه فرهنگ اعتدال را ادامه خواهیم داد.

روحانی بیان کرد: فرهنگ اعتدال، توسعه، دوستی، برادری و اتحاد در این کشور و فرهنگ تعامل با جهان به عنوان مسیر و راهی است که اسلام برای ما تعیین کرده و مردم بزرگوار ما پای پرچم وحدت و تعامل ایستاده‌اند.

وی اضافه کرد: دهم آذر ماه روز قانون، مدرس و روز احترام به مجلس شورای اسلامی است و ۱۲ آذر ماه نیز روز قانون اساسی است و ما همه باید پایبند قانون باشیم.

رئیس جمهور بر ضرورت احترام به قانون تأکید کرد و گفت: هیچ کس نباید از قانون تخلف کند همه آنهایی که خدایی ناکرده دیروز یا امروز از مسیر قانون تخطی کرده‌اند باید بدانند امروز ملت ما یکپارچه در برابر قانون‌گریزی و فساد ایستادگی خواهد کرد و راه توسعه را ادامه خواهد داد.

روحانی افزود: با وجود اینکه دست‌های توطئه‌گر در منطقه و جهان قیمت نفت را کاهش داده‌اند و با وجود اینکه آنها فکر می‌کنند برای ایران اسلامی اقتصاد کشور و مسیر توسعه مشکلی فراهم کرده‌اند اما ملت بزرگ ما بداند ما در هفته آینده لایحه بودجه را بدون کسری تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهیم کرد.

وی بیان کرد: با وجود فشارها و مشکلاتی که برخی فکر می‌کند ما در سال‌جاری تمام بودجه استانی سراسر کشور را به طور کامل پرداخت کرده‌ایم و هیچ سالی در سال‌های گذشته نبوده که در آذر ماه تمامی بودجه عمرانی استان را دولت پرداخت کرده باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه تا امروز بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان برای بودجه عمرانی پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: تا پایان سال بودجه عمرانی را بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان پرداخت خواهیم کرد.

وی میزان بودجه بر حسب منافع و مصالح را ۲۱۹ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: البته این رقم ممکن است مختصری تا روزهای ‌آینده که لایحه بودجه تقدیم مجلس می‌شود تغییر کند اما آنچه تا پایان شب گذشته در هیأت وزیران به تصویب رسید ۲۱۹٫۶ هزار میلیارد تومان بودجه سالانه ما خواهد بود.

به گفته رئیس جمهور سال آینده بودجه عمرانی ۴۶٫۱ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

وی در خصوص ازدواج و اشتغال جوانان گفت: برای ازدواج و اشتغال جوانان تسهیلات لازم در سال‌جاری پیش‌بینی شده است که این رقم در سال آینده افزایش پیدا خواهد کرد.

روحانی بیان کرد: ما در مسیری که امروز قرار داریم باید در این کشور توسعه را به وجود آوریم و از رکود عبور کنیم که اولین قدم‌ها برداشته شده است.

وی بر لزوم رونق اقتصادی در کشور تأکید کرد و گفت: در این زمینه باید مردم، بخش خصوصی و دولتی همه دست به دست یکدیگر دهیم تا کشور را در مسیر توسعه و رونق قرار دهیم.

رئیس جمهور گفت: مسیر آینده کشور بدون تردید مسیر پیشرفت، توسعه و امیدواری خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه تعامل با دنیا و همسایگان روز به روز بیشتر خواهد شد، افزود: فردا دو رئیس جمهور از کشورهای ترکمنستان و قزاقستان به استان گلستان در منطقه مرزی و آسیای مرکزی قدم خواهند گذاشت برای افتتاح راه‌آهنی که گرگان را به ترکمنستان، قزاقستان و آسیای مرکزی متصل خواهد کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه گلستان دالان توسعه کشور خواهد بود، یادآور شد: ما نیازمندیم برای تحول در این استان و سراسر کشور سرمایه‌گذاری کنیم تا اشتغال پایدار به وجود آید.

روحانی با بیان اینکه صدها شرکت ایرانی و خارجی برای ماه‌های آینده خود را آماده ورود به کشور ایران کرده‌اند، گفت: ما در مسیر تعامل سازنده با دنیا مسئله هسته‌ای را به مقصد خواهیم رساند.

وی افزود: تردید نداشته باشید که گروه ۱+۵ دنیای غرب، دنیای شرق و منطقه همه نیازمند هستند تا با ایران دارای تعامل سازنده باشند.

روحانی ایران را کشوری با عظمت خواند و گفت: امروز دنیا در امنیت منطقه و جهان به ایران نیازمند است، ایران سرزمین حرکت و توسعه برای منطقه و جهان خواهد بود.

رئیس جمهور همچنین به موضوع هسته‌ای اشاره کرد و گفت: در طول ۱۵ ماه گذشته حداقل ۱۹ قدم بسیار مهم برای توافق در مسئله هسته‌ای با طرف مقابل برداشته‌ایم.

روحانی اظهار کرد: امروز ما در نقطه‌ای هستیم که دنیا مسائل اساسی ما را در هسته‌ای پذیرفته و قبول کرده است دنیا امروز قبول دارد که در خاک ایران غنی‌سازی انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: دنیا قبول دارد ما در اراک رآکتور ‌آب سنگین خواهیم داشت، دنیا قبول دارد تحقق و توسعه را ادامه خواهیم داد، دنیا قبول دارد ما فعالیت‌هایمان را در فردو ادامه خواهیم داد، دنیا قبول دارد که ایام تحریم ظالمانه بر علیه ملت ایران به پایان رسیده است.

رئیس جمهور برداشتن تحریم و پاره کردن زنجیره‌های ظالمانه تحریم را حق مسلم ملت ایران دانست و گفت: همانطور که ادامه فناوری‌های پیشرفته از جمله هسته‌ای را حق مسلم ایران می‌دانیم ما این دو مسیر را با هم ادامه خواهیم داد تردیدی نداشته باشید که ایران پیروز میدان خواهد بود و سال آینده ایران بهتر از امسال خواهد بود.

روحانی با بیان اینکه گلستان مسیر اقتصاد کریدور جنوب به شمال است، گفت: گلستان ظرفیت خوب گردشگری دارد و سرزمین زیبای آشوراده در این استان است و گلستان استانی است که در آن شاهد تحول در کشاورزی، آبیاری و زهکشی خواهیم بود.

وی افتخارات گلستان را در زمینه فرهنگی و علمی قابل توجه خواند و گفت: ۱۲۱ پروژه عمرانی برای کل استان گلستان و شهرهای مختلف به ارزش ۵۸۱ میلیارد تومان ظرف امسال و سال آینده عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

وی زمان بهره‌برداری این پروژه‌ها را در سال ۱۳۹۳ و تا پایان سال ۱۳۹۴ اعلام کرد و گفت: نحوه اجرای این پروژه‌ها در شورای اداری گلستان به تفضیل اشاره خواهد شد.

روحانی ادامه داد: علاوه بر این ۱۲۱ پروژه تعدادی پروژه دیگر نیز برای گلستان پیش‌بینی شده است و زهکشی برای هزاران هکتار در این  استان تا پایان دولت تدبیر و امید ادامه خواهد یافت.

وی از اتمام سدهای قره‌چای و زرین‌گل تا اوایل سال آینده خبر داد و گفت: سد مهم نرماب تا پایان ۵ سال آینده طبق برنامه‌ریزی به اتمام خواهد رسید که می‌تواند تحول بزرگی برای بسیاری از شهرهای گلستان ایجاد کند.

روحانی در خصوص راه‌آهن گرگان به مشهد گفت: این راه‌آهن از سمت مشهد آغاز شده و در این سفر تصمیم گرفتیم شروع این پروژه از سمت گرگان به مشهد آغاز شود.

روحانی با اشاره به بخش گردشگری گلستان بیان کرد: استان گلستان استعداد فراوانی در گردشگری دارد و در این ۱۵ ماه گردشگران خارجی در برخی زمینه‌ها‌ ورودی سه برابر یا دو برابر داشتند که باعث ایجاد اشتغال، توسعه و آبادانی گلستان می‌شود.

وی با بیان اینکه آشوراده به یک مرکز مهم گردشگری تبدیل خواهد شد، افزود: بخشی از این شبه جزیره تبدیل به مرکزی برای گردشگری و توسعه استان می‌شود.

روحانی از ایجاد منطقه آ‌زاد در منطقه مرزی اینچه‌برون خبر داد و گفت: ایجاد منطقه آزاد تحول عظیمی در گلستان به وجود می‌آورد.

منبع: خبرگزاری فارس

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.