آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » پرداخت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال زکات توسط مردم فردیس

پرداخت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال زکات توسط مردم فردیس

13921021000381_PhotoA

مدیر کمیته امداد امام خمینی فردیس از پرداخت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال زکات توسط مردم این شهرستان در سال جاری خبر داد.

مهرعلی کلهراظهار داشت: دین رهایی بخش اسلام تنها راه دست‌یابی بشر به سعادت واقعی است و تعالیم و احکام الهی این دین در صورت اجرای صحیح در یک جامعه، بسیاری از مشکلات آن جامعه را برطرف می‌کند.

وی تصریح کرد: از جمله این احکام الهی می‌توان به زکات اشاره کرد که در بسیاری از احادیث و روایات بر جای مانده از پیامبر گرامی اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) مورد تاکید قرار گرفته است.

این مسئول افزود: در صورتی که در یک جامعه اسلامی تمام مسلمانان زکات مال خود را پرداخت کنند، به طور قطع آن جامعه بسیاری از مشکلات اقتصادی را متحمل نشده و معضلات معیشتی و اقتصادی نیازمندان برطرف می‌شود.

کلهر بیان داشت: خوشبختانه با فعالیت‌های فرهنگی و آگاهی‌بخشی که طی سال‌های گذشته در شهرستان فردیس انجام شده، تعداد بیشتری از شهروندان برای پرداخت زکات مال خود اقدام کرده‌اند.

وی گفت: تنها در سال جاری یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از سوی مردم ساکن شهرستان فردیس زکات پرداخت شده است که بر اساس احکام فقهی و دینی این رقم در میان نیازمندان تقسیم و برای رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی آنها هزینه می‌شود.

مدیر کمیته امداد شهرستان فردیس در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا میزان پرداخت زکات در سال جاری نسبت به ادوار گذشته تغییری نیز داشته است، گفت: بر اساس آمارهای موجود طی سال جاری میزان پرداخت زکات در شهرستان فردیس نسبت به دوره مشابه در سال گذشته حدود ۶۰ درصد افزایش داشته است.

کلهر گفت: این امر نشان می‌دهد که مردم متدین و ولایی فردیس برای انجام تکالیف مذهبی جدیت ویژه‌ای داشته و در اجرای این تکالیف غفلت نمی‌کنند.

وی در پایان اظهار داشت: مردم ولایی و مومن فردیس در حمایت از افراد نیازمند و مستمند نیز روحیه نیکوکاری و انسان‌دوستی خوبی دارند.

منبع: خبرگزاری فارس

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.