آخرین خبرها
خانه » اخبار ساختمان، عمران و معماری » پرهیز روابط عمومی‌ها ازکلیشه‌سازی؛ راه ارتقای اخلاق حرفه‌ای
پرهیز روابط عمومی‌ها ازکلیشه‌سازی؛ راه ارتقای اخلاق حرفه‌ای

پرهیز روابط عمومی‌ها ازکلیشه‌سازی؛ راه ارتقای اخلاق حرفه‌ای

یک استاد دانشگاه به مدیران روابط عمومی نظام مهندسی در نشست کمپین اخلاق حرفه ای پیشنهاد داد:
پرهیز روابط عمومی‌ها ازکلیشه‌سازی؛ راه ارتقای اخلاق حرفه‌ای/ معرفی اخلاق مداران حرفه ای از طریق نماد سازی
استاد اخلاق دانشکده علوم پزشکی سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان کشور را ویترین های اخلاق حرفه ای در صنعت ساختمان عنوان کرد و گفت: اخلاق حرفه ای صنعت ساختمان ابتدا باید از مسیر روابط عمومی‌های سازمان های نظام مهندسی عبور کند.
به گزارش«صما» دکترحمیدرضا نمازی در نشست مشترک کمپین اخلاق حرفه ای با مدیران روابط عمومی نظام مهندسی استان‌ها با بیان اینکه روابط عمومی‌های نظام مهندسی می‌توانند نرخ مسئولیت‌پذیری صنعت ساختمان را در جامعه بالا ببرند، اظهار داشت: روابط عمومی‌ها با اطلاع‌رسانی صحیح، پاسخگویی فعال و غیرفعال می‌توانند نرخ مسئولیت‌پذیری در این حرفه را افزایش دهند و صنعت ساختمان را به مسیر اخلاق حرفه ای هدایت کنند.

این استاد اخلاق با بیان اینکه رعایت اخلاق حرفه‌ای در جامعه قدمت ۱۰۰ ساله دارد، گفت: تفاوت بسیاری میان اخلاق فردی، انسانی و اخلاق حرفه‌ای وجود دارد. در واقع اخلاق حرفه‌ای از مباحث اخلاقی انسانی متفاوت است.

وی با بیان اینکه رویکرد استراتژیک، اخلاق حرفه‌ای را از مباحث اخلاق انسانی متمایز می‌کند، افزود: در رویکرد استراتژیک دو جنبه از اخلاق یعنی جامعیت ارتباطی و اخلاقی شدن قوانین پوشش داده می‌شود.

نمازی در تعریف جامعیت ارتباطی در اخلاق گفت: جامعیت ارتباطی یعنی اخلاق درون‌سازمانی را مقدم بر اخلاق برون‌سازمانی بدانیم و با کاهش تنش‌ها چهره سازمان اخلاقی می‌شود.

وی همچنین با اشاره به اهمیت اخلاقی نمودن قوانین‌ها، گفت: ساختارها و قوانین در کنار تکنولوژی‌های سازمان باید اخلاقی شود و در نهایت منابع انسانی یک سازمان باید به سمت اخلاقی شدن حرکت کنند.

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه در سازمان‌ها باید چهار مولفه برچسب اخلاقی را دریافت کنند، اذعان داشت: زمانی ملاحظات اخلاق حرفه‌ای در یک سازمان جلوه می‌کند که چهار فاکتور اسامی به ترتیب منابع انسانی، قوانین، ساختار و تکنولوژی‌ها برچسب اخلاق را دریافت کنند.

نمازی همچنین با تاکید بر اینکه اخلاق حرفه ای گمشده صنعت ساختمان امروز است، تصریح کرد: تفاوت قائل نشدن میان حرفه صنعت ساختمان، فراغت، شغل و اشتغال باعث شده که این صنعت از حرفه خود فاصله بگیرد.

وی تاکید کرد: حرفه‌‌مندان با مزیت پایدار اخلاق در صنعت ساختمان فعالیت می‌کنند در افراد حرفه‌مند اخلاق مزیت آنها است و حرفه‌مندان ساختمان به لحاظ اخلاقی متعهد به انجام رفتارهای صحیح در این صنعت هستند.

نمازی با بیان اینکه در صنعت ساختمان حرفه‌مندان دغدغه پول ندارند، افزود: دغدغه حرفه‌مندان اعتمادسازی است، حرفه‌مندان صنعت ساختمان با رعایت اخلاق و حرفه خود اعتماد جامعه را می‌خرند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی به روابط عمومی‌های نظام مهندسی استان‌ها در جمع این نشست، نمادسازی را پیشنهاد کرد و گفت: روابط عمومی‌ها می‌توانند در حوزه اخلاق نمادسازی کنند و افراد متعهد و با اخلاق حرفه صنعت ساختمان را از طریق نمادسازی در استان خود شناسایی و معرفی کنند.

نمازی در پایان مدیران روابط عمومی‌ سازمان های نظام مهندسی ساختمان را به پرهیز از کلیشه‌سازی دعوت کرد و یادآور شد: کلیشه‌سازی آفت ارتقای اخلاق حرفه‌ای است روابط عمومی‌ها می‌توانند با پرهیز از کلیشه‌سازی راه را برای ارتقای اخلاق حرفه‌ای باز کنند.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.