آخرین خبرها
خانه » اخبار سازمان بسیج مهندسین » پرواز مدل نهاییRQ170 ایرانی

پرواز مدل نهاییRQ170 ایرانی

n00240126-b

سردار حاجی زاده از به پرواز در آمدن مدل نهایی پهپاد RQ 170 ایرانی خبر داد. سردار سرتیپ پاسدار امیر علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در حاشیه برگزاری یادواره شهدای موشکی وسومین سالگرد شهادت سردار شهید حسن طهرانی مقدم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این روزها مصادف با دو حادثه بزرگ است گفت: نخست شهادت سرلشکر پاسدار دکتر حسن طهرانی مقدم و دیگر سی امین سالگرد تشکیل یگان موشکی سپاه.

وی افزود: ۳۰ سال پیش شهید طهرانی مقدم و جمعی از همرزمانش بنیان کار بزرگی که تاسیس یگان موشکی زمین به زمین سپاه بود را گذاشتند و امروز در این مراسم یاد و خاطره شهید طهرانی مقدم و ۷۵ شهید اقتدار موشکی سپاه را که در عرصه های مختلف این حوزه به شهادت رسیدند را گرامی داشتیم.

سردار حاجی زاده تصریح کرد: امروز در شرایطی که غرب آسیا متلاطم است جمهوری اسلامی ایران در امنیت کامل به سر می برد و ما این امنیت را مرهون زحمات شهید طهرانی مقدم و یارانش هستیم.

وی اظهار داشت: حاج حسن طهرانی مقدم کارهای بزرگی را انجام داد که به بار نشسته و بحمدالله امروز در یگان‌های عملیاتی سپاه تنوعی از موشک‌ها و محصولاتی که از ایده تا عمل ایرانی هستند را شاهدیم و خدا را شاکریم که این امکان در اختیار مظلومان عالم قرار می گیرد.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه با اعلام خبر پروازRQ170 ایرانی گفت: اردیبهشت ماه امسال هواپیمایRQ170 ایرانی در محضر فرمانده معظم کل قوا رونمایی شد همانگونه که قول داده بودیم نیمه دوم سال مدل نهایی RQ170 ایرانی پروازی شود که این اتفاق افتاده و فیلم پرواز آن به زودی منتشر می‌شد.

وی تصریح کرد: راه شهید طهرانی مقدم امروز با سرعت بیشتری ادامه می یابد و همکاران ایشان با انرژی بیشتری به فعالیت می پردازند. سردار حاجی زاده پیرامون توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: همین که دشمنان ما خفه شدند و هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند نشان از مطلوب بودن توان دفاعی ما دارد.

وی در پایان تصریح کرد: اگر امروز دشمنان ما می‌گویند در بحث موشک‌های بالستیک با ایران مذاکره می‌کنیم به این معنی است که نمی‌توانند جلوی پیشرفت ما را بگیرند، پیشرفت و اقتداری که در راستای ایجاد امنیت و آرامش شکل گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه توان موشکی جمهوری اسلامی ایران قابل مذاکره نیست گفت: دشمنان ما می‌گویند در بحث موشک های بالستیک با ایران مذاکره می‌کنیم به این معنی است که نمی‌توانند جلوی پیشرفت ما را بگیرند، پیشرفت و اقتداری که در راستای ایجاد امنیت و آرامش شکل گرفته است.

سردار حاجی‌زاده اظهار داشت: اگر زحمات شهید طهرانی‌مقدم نبود و او به تکالیف خود عمل نمی‌کرد شاهد اقتدار و امنیت نظام نبودیم و این اقتدار و امنیت مدیون شهداست.

وی افزود: طهرانی‌مقدم به تکالیف خود از سوی ولایت فقیه عمل می‌کرد و به دنبال اقتدار کشور بود و آتش پشتیبانی توپخانه تا برد ۲ هزار کیلومتر را عملی و بومی کرد و اگر طهرانی‌مقدم درست عمل نمی‌کرد شاهد ذلت و ترکمانچای دیگری بودیم.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه تاکید کرد: شهید طهرانی‌مقدم ایده‌های زیادی داشت و ده‌ها پروژه را شروع کرده بود که بخشی از آنها عملی شده مانند موشک‌های خلیج فارس، هرمز یک و هرمز ۲ و پروژه‌های دیگری هم هست که در حال بررسی است و در آینده انجام می‌شود.

به گزارش سپاه نیوز، وی در پایان ادامه داد:‌ طهرانی‌مقدم مسئول تحقیقات بود و فقط شامل بخش موشکی نمی‌شد بلکه پروژه‌های بدون سرنشین، بالگردی، زمین به هوا و زمین به زمین را در دستور کار داشت.

منبع: سپاه نیوز

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.