آخرین خبرها
خانه » اخبار ساختمان، عمران و معماری » پرونده مسکن مهر تا سال ۹۵ بسته می شود
پرونده مسکن مهر تا سال ۹۵ بسته می شود

پرونده مسکن مهر تا سال ۹۵ بسته می شود

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با بیان اینکه برنامه‌ریزی شده که تا نیمه سال ۹۵ تا ۹۰ درصد پروژه‌های مسکن مهر تکمیل و تحویل شود، گفت: وام ۳۰ میلیونی مسکن مهر از ۱۶ اسفند ماه اجرایی می‌شود.

احمد اصغری مهرآبادی گفت: دغدغه دولت و مسئولان نظام تامین مسکن و خانه‌دار کردن مردم کم درآمد و فاقد مسکن به همین منظور تلاش داریم و برنامه‌ریزی شده که تا نیمه سال ۹۵ تا ۹۰ درصد پروژه‌های مسکن مهر را با کمک مردم و دولت تکمیل و تحویل دهیم.

وی تصریح کرد: تلاش داریم تا در سال ۹۵ شاهد اتمام پروژه‌های مسکن مهر و بسته شدن پرونده این طرح باشیم.

مهرآبادی تاکید کرد: در طرح مسکن مهر، دو میلیون و ۳۰۰ هزار واحد در یک هزار و ۱۳۰ شهر در حال اجرا بوده که تاکنون ساخت یک میلیون و ۷۳۰ هزار واحد مسکونی آن به اتمام رسیده است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر ادامه داد: کمتر از ۶۰۰ هزار واحد مسکونی نیز در مراحل مختلف ساخت قرار دارد که از این تعداد بیش از ۳۰۰ هزار واحد در مرحله نازک سازی است که امیدواریم تا پایان شهریور ۹۴ به بهره‌برداری برسد.

مهرآبادی تصریح کرد: دغدغه دولت و مسئولان نظام تامین مسکن و خانه دار کردن مردم کم درآمد و فاقد مسکن است که این موضوع از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون در دستور کار قرار گرفته، به طوری که قوانین متعددی از قبیل قانون اراضی، زمین شهری، تملیک، ساماندهی و تولید و عرضه مسکن برای خانه دار کردن مردم با پیگیری دولت‌ها به تصویب رسیده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه بانک‌های مسکن، تجارت، صادرات و ملی دستورالعمل پرداخت تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی مسکن مهر را تدوین و ابلاغ کرده اند، ادامه داد: تسهیلات مسکن ‎مهر از ۲۵ به ۳۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد و این میزان تسهیلات از شنبه ۱۶ اسفندماه ۹۴ اجرا می‌شود.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.