آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » پنجمین جشنواره علم تا عمل از ۳ تا ۷ اسفندماه برگزار می‌شود

پنجمین جشنواره علم تا عمل از ۳ تا ۷ اسفندماه برگزار می‌شود

13930320000664_PhotoA

دبیر پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل از برگزاری این جشنواره به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان تبلور صنعت ساز ایرانی از ۳ تا ۷ اسفند خبر داد.

اسماعیل قادری فر مدیرکل دفتر تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دبیر پنجمین جشنواره علم تا عمل درباره روند برگزاری این رویداد اظهار داشت: عملیات اجرایی پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل از ابتدای آذر ماه امسال آغاز شده است و از تاریخ ۳ تا ۷ اسفند این جشنواره در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دبیرخانه ستاد جشنواره فعالیت خود را در معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری آغاز کرده است، ادامه داد: در نخستین گام با تصویب شیوه نامه برگزاری جشنواره و نمایشگاه و همینطور با برگزاری یک نشست سراسری با حضور معاونان استانداران سراسر کشور و حضور روسای بنیادهای نخبگان استانی و پارک‌های علم و فناوری در اوایل آذر ماه و در محل باشگاه نهاد ریاست جمهوری گام اجرایی را برای برگزاری این دوره از جشنواره برداشته شده است.

قادری فر همچنین بیان کرد: طبق برنامه ریزی‌های لازم، ما در هفته اول اسفند ماه از تاریخ ۳ تا ۷ اسفند این جشنواره را در تهران در محل مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌کنیم.

دبیر پنجمین جشنواره علم تا عمل درباره تغییرات اجرایی در پنجمین دوره این جشنواره توضیح داد: تغییر ماهوی و کیفی که امسال جشنواره دارد تا بتواند به اهداف خود برسد بیشتر ناظر بر این است که تلاش خواهد شد آن دسته از دستاوردهای فناورانه و محصولات دانش بنیان ایرانی که منجر به بازارسازی مناسب، اشتغال‌زایی بالا و به عبارتی فناوری های صنعت ساز ایرانی هستند را از استان‌های سراسر کشور شناسایی و در نمایشگاه عرضه کنیم.

مدیرکل دفتر تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به این موضوع که نمایشگاه امسال در دو بخش برگزار می شود گفت: بخش اول، جشنواره علم تا عمل است و در بخش جشنواره‌ای ما طرح‌هایی را که از کمیته‌های منتخب استانی در استان های سراسر کشور معرفی می‌شوند را به رقابت خواهیم گذاشت و طرح‌های فناوری برتر را انتخاب می‌کنیم.

وی ادامه داد: در بخش دوم که شامل بخش نمایشگاهی می‌شود نیز تعداد بیشتری از واحدهای فناوری که توانسته‌اند با توسعه محصول، موضوع تبدیل ایده به پدیده و ثروت سازی از دانش فنی و علم را با یک رونق بیشتری دنبال بکنند را عرضه خواهیم کرد. در حقیقت می می‌خواهیم جلوه ای از فناوری‌های ایرانی که ماحصل تلاش شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور در تحقق اقتصاد دانش بنیان است را در این نمایشگاه شاهد باشیم.

قادری فر درباره فعالیت‌های دبیرخانه جشنواره عنوان کرد: مسئولیت دبیرخانه‌های استانی جشنواره پنجم طی ابلاغیه‌ای از سوی معاون محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزیر محترم کشور به استانداری‌های سراسر کشور واگذار شده است تا استانداری‌ها بتوانند با استفاده از ظرفیت شرکت‌ها، نهادها و به ویژه پارک‌های علم و فناوری و بنیادهای نخبگان استانی طرح‌های با کیفیت مناسب و فناوری‌های رقابتی صنعت ساز بیشتری را شناسایی کنند و این طرح‌ها به جشنواره راه یابند.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.