آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » پیش بینی رشد اقتصادی ایران و منطقه آسیا برای سال آینده

پیش بینی رشد اقتصادی ایران و منطقه آسیا برای سال آینده

13930817000296_PhotoA

سازمان ملل متحد در جدیدترین گزارش پیش بینی کرد که کشورهای منطقه آسیا و ایران به رغم چالش‌های جغرافیایی در منطقه رشد اقتصادی مناسبی خواهند داشت هند با رشد ۶٫۳ درصد تا سال ۲۰۱۶ مناسب ترین رشد را خواهد داشت.

سازمان ملل متحد در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده است که رشد اقتصادی هندوستان در سال۲۰۱۶ به ۶٫۳ درصد می‌رسد.

سازمان ملل متحد در گزارش چشم‌انداز سال ۲۰۱۵ و وضعیت اقتصادی دنیا، اعلام کرده است هندوستان احتمالاً پیشرفت‌های خوبی در اجرای اصلاحات و سیاست‌های اقتصادی و حمایت از مشاغل و جلب اعتماد مصرف‌کنندگان داشته است.

در این گزارش پیش‌بینی شده است که رشد اقتصادی دنیا به روند افزایش خود طی دو سال آینده به رغم ادامه‌دار بودن بحران‌های اقتصادی و نیز چالش‌های نوظهور در منطقه نظیر کشمکش‌های جغرافیایی اوکراین و بروز بیماری ابولا در غرب آفریقا افزایش می‌یابد.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، اقتصاد جهانی پیش‌بینی می‌شود به ۳٫۱ درصد در سال ۲۰۱۵ و ۳٫۳ درصد در سال ۲۰۱۶ ارتقا یابد که این رقم در سال ۲۰۱۴ به میزان ۲٫۶ درصد پیش‌بینی شده است.

همچنین این گزارش اعلام کرده است رشد اقتصادی هند که در سال ۲۰۱۴ به ۵٫۴ درصد می‌رسد رشد تولید ناخالص داخلی این کشور با بهبود مناسب به ۵٫۹ درصد در سال آینده و ۶٫۳ درصد در سال ۲۰۱۶ خواهد رسید.

رشد اقتصادی در آسیای جنوبی هم به تدریج افزایش یافته و پیش‌بینی می‌شود از ۴٫۹ درصد در سال جاری به ۵٫۴ درصد در سال آینده و ۵٫۷ درصد در سال ۲۰۱۶ برسد.

این گزارش اضافه کرده است که در حالی که اقتصاد هند با بهبود مناسب تا ۷۰ درصد در خروجی این منطقه تأثیرگذار بوده اما اقتصاد سایر کشورها نظیر بنگلادش و ایران هم پیش‌بینی می‌شود رشد قوی‌تر اقتصادی را در این دوره تجربه کنند.

در سال ۲۰۱۲ با کاهش به ۴٫۷ درصد رسیده بود طی سال ۲۰۱۴ آسیای شرقی شامل چین، به  نحوی اقتصاد کشور خود را مدیریت کرد که رشد نسبتاً مناسبی داشت در حالی که هندوستان در آسیای جنوبی یک رشد اقتصادی متعادل‌تری را تجربه کرد.

در کشورهای در حال توسعه انتظار است که رشد اقتصادی ۴٫۸ درصدی را در سال ۲۰۱۵ و ۵٫۱ درصدی را در سال ۲۰۱۶ تجربه کنند که بالاتر از رقم فعلی ۴٫۳ درصد در سال ۲۰۱۴ خواهد بود.

همچنین گزارش سازمان ملل متحد اضافه می‌کند که با افزایش تقاضای خارجی رشد اقتصادی از بهبود مناسب‌تری به دلیل افزایش مصرف داخلی و سرمایه‌گذاری کشورهایی که شرایط اقتصاد کلان مناسب‌تری دارند خواهد داشت.

چندین کشور به ویژه هندوستان احتمالاً پیشرفت مناسبی در اجرای اصلاحات سیاسی اقتصادی خواهند داشت و این افزایش متاثر از حمایت از مشاغل و افزایش اعتماد مصرف‌کنندگان حمایت خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.