آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » پیگیری جدی تعطیلی پنجشنبه‌ها در البرز

پیگیری جدی تعطیلی پنجشنبه‌ها در البرز

13920820000243_PhotoA

عضو مجمع نمایندگان استان البرز گفت: نهادهای مسئول در حال پیگیری جدی تعطیلی پنجشنبه‌ها در استان البرز هستند.

محمدجواد کولیوند اظهار داشت: استان البرز و به ویژه شهرستان کرج دارای شرایط و ویژگی‌های خاصی است که در کمتر استان و شهرستان کشور دیده می‌شود.

وی تصریح کرد: نزدیکی به پایتخت موجب ترافیک‌های سنگین در محورهای برون‌ شهری البرز شده و از سوی دیگر آلودگی هوا و مسائلی از این دست نشان می‌دهد که باید به کرج و به طور کلی استان البرز نگاه ویژه‌ای داشته باشیم.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی افزود: همین مسائل موجب شد که شورای برنامه‌ریزی و توسعه البرز ساعات کاری در این استان را تغییر داده و به واسطه آن روزهای پنجشنبه را تعطیل اعلام کند.

کولیوند بیان داشت: این تصمیم بر اساس نگاه کارشناسی و تخصصی اعمال شده و موجب شده بود که هزینه‌های دولت کاهش یافته و در مقابل بازدهی کار در دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مالی و خدمات‌رسان افزایش یابد.

وی گفت: با وجود انجام کارهای کارشناسی و تخصصی، در خرداد ماه امسال موضوع تعطیلی پنجشنبه‌ها در استان البرز در دیوان عدالت اداری مطرح و چندین جلسه پیرامون این موضوع برگزار شد.

این مسئول افزود: متاسفانه بدون حضور نماینده رسمی دولت و استانداری البرز، دیوان عدالت اداری رای به لغو تعطیلی پنجشنبه‌ها در استان البرز داد و از آنجایی که این رای لازم‌الاجرا بود، از سوی استانداری به دستگاه‌های مختلف ابلاغ شد.

کولیوند در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در کرج مبنی بر اینکه آیا دیگر شرایط سابق قابل بازگشت نیست، گفت: در حال حاضر رایزنی‌هایی در نهادهای مسئول صورت گرفته و ادامه دارد و این موضوع به طور جدی در حال پیگیری است.

وی در پایان گفت: البته با توجه به اینکه رای دیوان عدالت اداری در این زمینه وجود دارد، باید دستگاه قضایی وارد شده و موضوع در این قوه قضاییه پیگیری شود که مجمع نمایندگان استان البرز و همچنین نهادهای مربوطه از جمله استانداری در حال رایزنی با دستگاه قضایی هستند.

منبع: خبرگزاری فارس

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.