آخرین خبرها
خانه » اخبار استان البرز » کارفرمایان البرزملزم به بکارگیری مسوول ایمنی درکارگاه ها شدند
کارفرمایان البرزملزم به بکارگیری مسوول ایمنی درکارگاه ها شدند

کارفرمایان البرزملزم به بکارگیری مسوول ایمنی درکارگاه ها شدند

کارفرمایان البرزملزم به بکارگیری مسوول ایمنی درکارگاه ها شدند
کرج-ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرزگفت:کارفرمایان این استان ملزم به بکارگیری مسوول ایمنی درکارگاه ها شدند.
[کارفرمایان البرزملزم به بکارگیری مسوول ایمنی درکارگاه ها شدند]

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی این اداره کل، اسماعیل خلیلی روز دوشنبه افزود: آئین نامه اجرای این طرح به کارگاه های تولیدی ابلاغ شده است .

وی اضافه کرد: وقوع حوادث در کارگاه ها بویژه کارگاه های زیر ۲۵ نفر کارگر و به علت محدودیت بازرسان کار برای نظارت برحسن اجرای قانون کار، معاونت روابط کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی را برآن داشت که مدل خود بازرسی درون کارگاهی را طراحی و در استانها عملیاتی نمایند.

خلیلی خاطرنشان کرد : این مدل ارائه شده با رویکردی پیشگیرانه و با نگاهی سیستمی از طریق اجرای ‘چرخه مدیریت ارزیابی ریسک’ ، شناسایی خطر و تهیه برنامه پاسخگویی و کنترل خطرات موجود در کارگاه و به منظور پیش گیری به موقع حوادث ناشی از کار تدوین شده است.

وی با اشاره به اینکه پیش گیری به موقع حوادث ناشی از کار در کارگاه ها طی تعاملی سه جانبه و هم افزا انجام خواهد گرفت خاطر نشان کرد : به منظور دستیابی به اهداف راهبردی ، کارفرمایان می بایستی با رعایت ضوابط آیین نامه مذکور ، نسبت به انتخاب مسوولان ایمنی در کارگاه ها اقدام کنند.

مدیر کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز با برشمردن وظایف مسوول ایمنی کارگاه ها بر اساس آیین نامه مذکور اظهار داشت : همکاری و تشریک مساعی با بازرسان کار،ارزیابی ریسک در کارگاهها، ثبت آمار حوادث ناشی از کار و اطلاع به بازرسان ادارات کل تعاون،کار محل،نیاز سنجی،نظارت بر خرید ،آموزش،تحویل و استفاده از وسایل حفاظت فردی وبازدید وسایل معیوب و جایگزینی وسایل سالم با آنها ،نظارت بر نظم و ترتیب وآرایش مواد اولیه و محصولات و استقرار ماشین آلات و ابزار کار به نحو صحیح و ایمن در کارگاهها و سایر موارد ذکر شده در این آئین نامه از جمله وظایف مسوولان ایمنی در کارگاه های استان است.

خلیلی یادآور شد : کارفرمایان استان می توانند جهت اطلاع بیشتر از جزئیات آئین نامه مذکور به سایت اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز مراجعه نمایند.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.