آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » کاهش قیمت نفت در رابطه سیاسی با عربستان تاثیرگذار است

کاهش قیمت نفت در رابطه سیاسی با عربستان تاثیرگذار است

13910604000175_PhotoA

رئیس کمیته امنیت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاهش قیمت نفت در رابطه سیاسی ما با عربستان تاثیرگذار است، گفت: لایحه خروج از رکود پس از تعطیلات مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

محمدرضا محسنی‌ثانی با بیان اینکه ما به عنوان کشورهای مسلمان و همسایه منطقه انتظار همکاری و هماهنگی بیشتر بین خودمان را داریم، اظهار داشت: انتظار ما این است کشورهای منطقه در راستای سیاست تعامل گام بردارند و سیاست‌های متقابلانه را پیش نگیرند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه به جای همکاری کشورهای اسلامی و همسایه شاهد بروز ناهنجاری و نبود همکاری با یکدیگر هستیم، تصریح کرد: این برخوردها و تقابلات در روابط سیاسی ما با کشور عربستان صعودی تاثیرگذار است.

* لایحه خروج از رکود پس از تعطیلات مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب کلیات لایحه خروج از رکود، گفت: این لایحه معطل نمانده و در کمیسیون‌های مختلف درحال بررسی توسط نمایندگان بوده است.

وی با بیان اینکه بررسی این لایحه در کمیسیون‌ها به پایان رسیده و آماده برای ارائه در صحن علنی مجلس است، گفت: بررسی این لایحه در صحن علنی به دلیل ضرورت تصویب احکام بودجه معطل مانده بود که پس از تعطیلات مجلس برای بررسی و تصویب به صحن علنی می‌آید.

* آنچه در اربعین حسینی رقم خورد بازخورد شعار «راه قدس از کربلا می‌گذرد» بود

وی با اشاره به اجتماع بزرگ اربعین حسینی با بیان اینکه این مانور عظیم قدرت جهانی شیعه سبب شد تا همه معادلات لابی‌ها و گروه‌های تروریست و استکبار جهانی برهم بریزد، اظهار کرد: آنچه که در اربعین حسینی در کربلا رقم خورد بازخورد شعار «راه قدس از کربلا می‌گذرد»، بود.

محسنی‌ثانی با بیان اینکه سال‌ها پیش امام (ره) در ارتباط با شکل‌گیری انقلاب اسلامی جهانی و صادر شدن انقلاب ایران به کشورهای دنیا سخن گفته بودند، یادآور شد: اجتماع بزرگ شیعیان در اربعین حسینی پیام محکمی برای دشمنان ایران اسلامی داشت و سبب شد تا کشورهای ۱+۵ نسبت به ایران نگاه دیگری را پیدا کنند.

وی با بیان اینکه ملت‌های اسلامی دیگر از مترسک‌هایی مانند داعش، القاعده، النصره و کشورهای حامی آنها ترسی ندارند، خاطرنشان کرد: یکی از ابعاد مهم اجتماع اربعین شکل‌گیری انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی جدید در سطح منطقه است که موج آن از کشورهای عربی می‌گذرد و به سراسر جهان می‌رسد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موج اجتماع عظیم اربعین تاثیر زیادی در روابط سیاسی و نظامی حاکم در منطقه می‌گذارد، اضافه کرد: روزی که داعش پا در منطقه گذاشت کسی باور نمی‌کرد که فتوای مرجیعت شیعه، همدلی برادران اهل سنت و شیعیان و قدرت مردمی بتواند این گروه مسلح و تروریست را که از سوی اسرائیلی‌ها تغذیه می‌شدند، نابود کند.

وی ادامه داد: امروز دشمن قدرت عاشورای حسینی و موج برخواسته از آن را درک کرده و به برکت خون سیدالشهداء(ع) و با همت رزمندگان جبهه جهانی مقاومت اسلامی به زودی این جرثومه‌های فساد و اختلاف نابود می‌شوند و همه خود را برای تحقق استراتژی راه قدس از کربلا می‌گذرد آماده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه امروز کابینه رژیم صیهونیستی از هم پاشیده و سردمداران این رژیم در انزوا به سر می‌برند، بیان داشت: تفکر و ایده از نیل تا فرات این رژیم امروز در پشت دیوارهای بتی و سیمانی پناه گرفته و از سرمایه‌داران و نخبگان این تفکر نامشروع از ترس سلاح‌های مقاومت اسلامی و شکل‌گیری مقاومت در کرانه باختری در حال خروج از سرزمین‌های اشغالی هستند.

وی افزود: امروز دنیا به قدرت معنوی شیعه پی برده و همه این توفیقات مدیون خون اباعبدالله الحسین(ع) است.

* سهم اندک خراسان رضوی در بودجه زیارت

محسنی‌ثانی با انتقاد از دولت در ارتباط با تصویب بودجه زیارت برای همه اماکن مذهبی افزود: بیشترین زائر در کشور متعلق به استان خراسان رضوی است با این تقسیماتی که دولت در ارتباط با این بودجه انجام داد سهم ما از این اعتبارات به جای ۸۰۰ میلیارد تومان به ۱۰۰ میلیون تومان رسیده که عدد بسیار کمی در این حوزه است.

منبع: خبرگزاری فارس

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.