آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » کاهش چشم‌گیر حوادث ناشی از کار در البرز

کاهش چشم‌گیر حوادث ناشی از کار در البرز

13920626000770_PhotoA

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز از کاهش چشم‌گیر حوادث ناشی از کار در محیط‌های کاری این استان خبر داد.

علی ایمانی اظهار داشت: استان البرز طی سال‌های اخیر از نظر توسعه صنعتی، پیشرفت‌های خوبی داشته و در حال حاضر به عنوان یکی از استان‌های صنعتی کشور به شمار می‌آید.

وی افزود: حضور و فعالیت ده‌ها کارخانه بزرگ و چند شهرک صنعتی معتبر موجب شده است که در این حوزه، استان البرز رشد قابل توجهی داشته باشد.

این مسئول افزود: یکی از اولویت‌های اداره کار در البرز نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی و کارخانه‌ها و کارگاه‌های کوچک و بزرگ فعال در این استان با هدف رعایت حقوق کارگر و کارفرما است.

ایمانی گفت: خوشبختانه قوانین کار در ایران جامع و روشن است و در صورت رعایت این قوانین، بخش مهمی از مسائل مربوط به حوزه کار از جمله ایفای حقوق کارگر و کارفرما برطرف می‌شود.

وی بیان داشت: از جمله وظائفی که بر عهده این اداره قرار دارد، انجام نظارت‌های مستمر و حضور بازرسان در محیط‌های کار بوده و در صورت مشاهده عدم رعایت نکات ایمنی و عدم رعایت حقوق کارگر، موارد به صورت جدی پیگیری می‌شود.

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز افزود: طی یک سال اخیر این نظارت‌ها افزایش داشته و شاهد هستیم که تاثیرات مثبتی نیز در محیط‌های کار استان البرز داشته است.

ایمانی ادامه داد: از جمله این تاثیرات مثبت می‌توان به کاهش چشم‌گیر حوادث ناشی از کار در این استان اشاره کرد به صورتی که طی هشت ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال ۹۲ در مجموع بیش از ۴۰ درصد حوادث ناشی از کار در محیط‌های کاری، کارخانه‌ها، کارگاه‌های کوچک و بزرگ کاهش داشته است.

وی اظهار داشت: در حوزه حوادث منجر به فوت نیز در محیط‌های کاری استان البرز کاهش قابل توجهی را شاهد هستیم و طی هشت ماه نخست در مجموع بیش از ۲۵ درصد آمارها در این زمینه کاهش نشان می‌دهد.

ایمانی در پایان گفت: بازرسان اداره کار با جدیت وظائف خود را انجام داده و با افزایش بازرسی‌ها تلاش می‌کنیم که تا آمار حوادث ناشی از کار و همچنین مرگ در محیط‌های کاری را باز هم کاهش دهیم.

منبع: خبرگزاری فارس

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.