آخرین خبرها
خانه » اخبار ساختمان، عمران و معماری » کاهش ۳ هزار تومانی قیمت اوراق وام در تیرماه…
کاهش ۳ هزار تومانی قیمت اوراق وام در تیرماه…

کاهش ۳ هزار تومانی قیمت اوراق وام در تیرماه…

«صما» گزارش می‌دهد:
کاهش ۳ هزار تومانی قیمت اوراق وام در تیرماه
صما، گروه فرابورس- گرمای تابستان هم نتوانست بازار مسکن را گرم کند و رونق ببخشد و همین رکود عاملی شد تا باز هم قیمت اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس اندکی کاهش یافته و خریداران این اوراق را به ثبات نسبی قیمت امیدوار کند.
پس از گذشت ۱۰ روز از تیرماه و بررسی روند نوسانات قیمت اوراق وام در فرابورس می توان قریب به یقین پیش بینی کرد که در ماه جاری هم قیمت اوراق وام مسکن تغییر محسوسی را تجربه نکند و همچنان در همین محدوده قیمتی نوسان داشته باشد. در ابتدای این ماه قیمت هر برگ اوراق تسهیلات در فرابورس ۷۵ هزار تومان بود که در پایانی معاملات یعنی چهارشنبه ۱۰ تیر ۹۴ به کمتر از ۷۲ هزار تومان رسید که کاهشی ۳ هزار تومانی را نشان می دهد. در نمودار زیر نوسان قیمت اوراق وام از ابتدای تیرماه تا به امروز قابل مشاهده و رصد است.

برای مشاهده عکس در اندازه بزرگتر کلیک کنید.
برای مشاهده عکس در اندازه بزرگتر کلیک کنید.

همان طور که نمودار نشان می دهد هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن که برای دریافت ۵۰۰ هزار تومان وام مسکن ارزش گذاری شده است در هفته گذشته برای نماد معاملاتی (تسه ۹۴۰۳) در حدود قیمتی ۷۲ هزار تومان در نوسان بوده است به این معنی که برای دریافت ۴۵ میلیون تومان وام مسکن لازم است که ۹۰ برگ اوراق از فرابورس خریداری شود که هزینه آن حدود ۶ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان خواهد شد.

با توجه به نمودار بالا و قیمت های پیشنهادی خریداران و فروشندگان که در تابلوهای فرابورس ثبت شده است می توان همین شرایط ثبات قیمت را پیش بینی کرد. پس خریداران اوراق تسهیلات می توانند با آسودگی خاطر در همان زمان که نیاز دارند این اوراق را خریداری نمایند و نگرانی از بابت افزایش قیمت نخواهند داشت.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.