آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » کتاب «اقتصاد مقاومتی در اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای» رونمایی شد

کتاب «اقتصاد مقاومتی در اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای» رونمایی شد

logo

مرکز مطالعات و تحقیقات کاربرد مدیریت دانشگاه جامع امام حسین(ع) با همکاری بانک انصار، در سالروز ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اقدام به رونمایی از کتاب «اقتصاد مقاومتی در اندیشه های رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای(مدظله العالی)» کرد.


این کتاب که با همت «امیر حصیرچی»، عضو هیئت علمی دانشگاه جامع امام حسین(ع) به زیور طبع آراسته شده است، در تلاش برای جستجوی طرح کلی اقتصاد مقاومتی و با این اعتقاد به رشته تحریر درآمده است.

حضرت امام خامنه‌ای(مدظله العالی) از دهه شصت دیدگاه‌های اقتصاد مقاومتی را مطرح و حتی در دهه هفتاد بر اساس تدبیر ایشان، موضوع اخیر دراقتصاد بدون نفت در دستور کار دولت قرار گرفت اما با وجود طرح مکرر مضمون‌های اصلی اقتصاد مقاومتی از سوی ایشان، آنچه در صحنه عمل حاصل شده، فاصله قابل توجهی با انتظارات معظم له دارد.

از سوی دیگر در حوزه مطالعات اقتصاد مقاومتی برخی اظهار نموده‌اند که اگر تمام دانش انباشته دنیا را مطالعه کنیم، هیچ پیشینه‌ نظری یا عملی از این موضوع وجود ندارد و این در حالی است که موضوع اخیر ریشه در آموزه‌های دین مبین اسلام دارد.

بر اساس این گزارش، دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) با تمرکز بر موضوع اخیر و با عنایت به ماهیت پیش برندگی و پیش روندگی مورد انتظار از این دانشگاه، برای گفتمان سازی این مفهوم در سطح عموم مردم اقدام به جمع آوری رهنمودها و بیانات مقام معظم رهبری از سال (۱۳۶۷) تا سال حاضر (۱۳۹۳) نموده است تا به این ترتیب سهمی از این رسالت سنگین، بردوش داشته باشد.

منبع: سپاه نیوز

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.