آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » کرج به ۸۰۰ دستگاه اتوبوس نیاز دارد

کرج به ۸۰۰ دستگاه اتوبوس نیاز دارد

13930411000675_PhotoA

شهردار کرج گفت: کرج به ۸۰۰ دستگاه اتوبوس نیاز دارد.

علی ترکاشوند ظهر امروز در حاشیه بازدید از ناوگان عمومی این کلانشهر اظهار کرد: به منظور ارائه خدمات بیشتر از طریق ناوگان عمومی حمل و نقل با محور اتوبوس، این بخش طبق سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی جدی را داشته باشد.

وی تأکید کرد: هم اکنون بخش عمده‌ای از ناوگان اتوبوسرانی کرج به بخش خصوصی واگذار شده و شهرداری نیز مبلغی به عنوان سوبسید را به این بخش پرداخت می‌کند.

شهردار کرج به خودروهای هیبریدی اشاره کرد و گفت: شهرداری کرج از ورود خودروهای هیبریدی استقبال می‌کند.

ترکاشوند در خصوص ورود خودروهای هیبریدی و حذف تعرفه گمرک این خودروها با بیان اینکه اگر ورود این خودروها مورد نیاز نبود، دولت این اقدام بسیار خوب را انجام نمی‌داد، اظهار داشت: در بحث آلودگی هوا گرچه سهم حمل و نقل عمومی یا ماشین آلات با سهم کارخانجات برابری نمی‌کند و قابل توجه نیست، اما در این زمینه حتی اگر تلاش شود درصدی از آلودگی‌ها کم شود، بسیار مهم و قابل توجه است.

وی افزود: شهرداری کرج مبتنی بر سیاست کلان وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها و با توجه به اینکه تعرفه گمرکی این خودروها به صفر رسیده، در صورت امکان از بهره‌گیری از این خودروها استقبال می‌کند.

این مسئول، مهمترین مشکل شهر کرج در دوره کنونی را معضل ترافیک خواند و با بیان اینکه، حمل و نقل عمومی از زیرساخت‌های اصلی شهر است، عنوان کرد: به همین دلیل قانون گذار و دولت که البته شهرداری‌ها در ارتباط با سازمان شهرداری‌ها و وزارت کشور است، در سنوات گذشته در عرصه ساماندهی اتوبوس و تاکسی اقدامات خوبی را انجام داده‌اند.

ترکاشوند ادامه داد: در گذشته سازمان شهرداری‌ها به صورت متمرکز اقدام به خرید ناوگان اتوبوسرانی می‌کرد و شهرها نیز برای خرید این ناوگان به صورت پراکند اقدام نمی‌کردند، در این راستا دولت پرداخت رقمی بالغ بر ۷۲ درصد از سهم خرید ناوگان را در قالب سوبسید بر عهده می‌گرفتند و مابقی هزینه‌ها نیز به عنوان آورده شهرها در این زمینه صرف می‌شده است.

وی بیان داشت: در حال حاضر کرج با توجه به حجم سرویس دهی از طریق ناوگان اتوبوسرانی بر اساس استاندارهای خدمات رسانی از طریق این ناوگان به ۸۰۰ دستگاه اتوبوس نیاز دارد، آن چه در خصوص سازمان اتوبوسرانی کرج مطرح می‌شود، مسیر طولانی سرویس دهی است، خدمات رسانی اتوبوسرانی کرج فقط در این شهر نیست بلکه شهرهای اطراف از جمله محمد شهر، اشتهاد و آسارا را تحت  پوشش قرار داده است.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.