آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » کرج ظرفیت تبدیل شدن به قطب‌ گردشگری را دارد

کرج ظرفیت تبدیل شدن به قطب‌ گردشگری را دارد

13921006000358_PhotoA

عضو شورای اسلامی شهر کرج گفت: این شهرستان دارای استعداد‌ها و پتانسیل‌های بسیاری است که می‌تواند به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری ایران مطرح باشد.

مریم قهرمانی اظهار داشت: یکی از موانع اصلی اجرای طرح‌های عمرانی، عدم تامین اعتبارات مالی و بودجه مناسب است.
وی تصریح کرد: مدیران نهادها و دستگاه‌های مختلف از جمله مدیریت شهری باید از راه‌های مختلف برای تامین اعتبارات مورد نیاز استفاده کنند و عدم موفقیت در این حوزه نقش منفی در دست‌یابی به توسعه و پیشرفت دارد.
این مسئول افزود: یکی از منابع اصلی درآمدی جوامع رونق صنعت توریسم است و بسیاری از کشورهایی که دارای منابع مانند نفت و گاز یا معادن نیستند، از طریق توسعه این صنعت درآمدزایی می‌کنند.
قهرمانی با اشاره به ظرفیت‌های مناسب گردشگری در استان البرز و شهرستان کرج، گفت: این شهرستان دارای پتانسیل‌های بسیار خوبی از جمله بهره‌مندی از ظرفیت‌های طبیعی، آثار تاریخی و باستانی و آثار معنوی از جمله آستان امامزاده‌هایی است که در صورت استفاده صحیح از این توانمندی‌ها، کرج می‌تواند به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری اصلی کشور معرفی شود.
وی با اشاره به راه‌های ارتباطی استان البرز با پایتخت و همچنین استان‌های شمالی و شمال غربی گفت: کرج دارای راه دسترسی به محورها و جاده‌های اصلی از جمله آزادراه تهران – کرج، کرج – قزوین و جاده چالوس بوده و با ۱۳ استان کشور راه ارتباطی دارد.
نماینده مردم کرج در پارلمان شهری اظهار داشت: متاسفانه به دلیل اینکه نتوانستیم از ظرفیت‌های گردشگری استان البرز و شهرستان کرج استفاده مناسب داشته باشیم، کرج تبدیل به گذرگاهی برای مسافران استان‌های دیگر شده است.
قهرمانی تصریح کرد: این در حالی است که اگر ظرفیت‌های کرج به درستی معرفی شده و در این مناطق امکانات مناسبی در اختیار گردشگران قرار گیرد، پتانسیل‌های گردشگری این شهرستان مقصدی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی خواهد بود.
وی در پایان گفت: برای تحقق این مهم باید نهادها و دستگاه‌های دیگر همکاری و تعامل مطلوبی داشته و به صورت واحد عمل کنند تا بتوانیم ظرفیت‌های بزرگ کرج را به گردشگران معرفی کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.