آخرین خبرها
خانه » اخبار سازمان بسیج مهندسین » کرج فاقد سامانه بی‌آرتی است

کرج فاقد سامانه بی‌آرتی است

13930526000332_PhotoA

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرج و حومه، استفاده از سامانه BRT را در کلانشهرها کرج مهم خواند و گفت: کرج برغم کارآمدی سامانه BRT، به دلیل عدم آمادگی زیرساخت‌های شهری، فاقد این سامانه است.

مهرداد کیانی اظهار داشت: البته برای ایجاد این سامانه مطالعات لازم صورت گرفته است که امیدواریم هر چه سریع‌تر به تحقق بپیوندد.

این مسئول گفت: این مطالعات نشان دهنده این است که سیستم حمل و نقل سریع عمومی شهری از صرفه و صلاح و انعطاف کافی برخوردار و اجرای آن به ویژه در کلانشهرها ضروری است.

وی افزود: سیستم BRT مجموعه‌ای کامل از تسهیلات و خدمات مطلوب اجتماعی و اقتصادی را به همراه دارد که با برنامه‌ریزی و طراحی صحیح امکان بر قراری این سیستم کارآمد در نقاط پر تردد شهر فراهم می‌شود.

کیانی، یکی از مشکلات موجود در کلانشهر کرج که سالیان طولانی نیز باعث آزار و اذیت شهروندان شده را موضوع ترافیک شهری خواند و اعلام کرد: قرارگیری کلانشهر کرج در مهمترین نقطه استراتژیک مواصلاتی کشور باعث شده امواج ترافیکی برون شهری و بین استانی ناخودآگاه بسیاری از نقاط شهر کرج را در برگیرد.

این مسئول تأکید کرد: این امر در صورت فقدان برنامه جامع به منظور بهره‌گیری از برنامه کارشناسی شده در خصوص رفع بحران ترافیک و استفاده از فرصت طلایی اقتصادی در افزایش ناوگان حمل و نقل به یک بحران خطرناک تبدیل می‌شود که جبران آن متحمل هزینه و زمان است.

سالم‌سازی محیط زیست کاربری مهم سامانه BRT

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرج و حومه از کاربری‌های مهم سامانه BRT را سالم سازی محیط زیست و کاهش آلودگی هوا عنوان کرد و گفت: با استفاده از این سامانه آلودگی صوتی به حداقل می‌رسد و به تبع آن با افزایش کیفیت زندگی، سلامتی و نشاط برای زندگی شهروندان فراهم می‌شود.

کیانی با عنوان این که، BRT می‌تواند در ایجاد و تقویت خیابان‌های شهر اثرگذار باشد، افزود: دسترسی آسان و راحت مردم به نقاط مختلف شهر از طریق این وسیله حمل و نقل عمومی باعث افزایش رفاه شهروندی می‌شود ضمن آن که این سامانه موجب می‌شود کاربری‌های ناکارآمد احیا و در اختیار مردم قرار گیرند.

وی با بیان اینکه، کلانشهرها در برگیرنده خیل عظیمی از جمعیت و حجم بسیار بزرگی از سازه‌ها عمرانی همچنین وسایل حمل و نقل هستند، یادآور شد: پیچیدگی فعالیت‌ها در کلانشهرها که به صورت مستمر روبه فزونی است، مشکلات جدیدی را فراروی مدیران قرار می‌دهد که باید سهم مهمی از منابع عمومی را صرف پیشگیری از بروز مشکلات یا رفع کنند، بی شک موضوع ترافیک و ناکافی بودن ساختارهای ترافیکی شهر از جمله این مشکلات است.

این مسئول در ادامه، سرعت توسعه عمران شهری در کلانشهر کرج را یادآور شد و گفت: برای پاسخگویی به این تغییرات ساختاری نیاز به بروز تحول عظیمی در ناوگان حمل و نقل عمومی است.

کیانی با بیان اینکه در حال حاضر در کلانشهر کرج زیرساخت‌های لازم برای اجرا و انجام امور عمرانی وسیع با محور توسعه زیرساخت های ترافیکی آن طور که باید فراهم نیست، گفت: تحقق این مهم نیازمند عزم و همت تمامی مسئولان مربوطه است.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.