آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » کری: با اعمال مجدد تحریم‌ها و اگر لازم بود با ابزارهای دیگر، مانع تقلب ایران خواهیم شد
کری: با اعمال مجدد تحریم‌ها و اگر لازم بود با ابزارهای دیگر، مانع تقلب ایران خواهیم شد

کری: با اعمال مجدد تحریم‌ها و اگر لازم بود با ابزارهای دیگر، مانع تقلب ایران خواهیم شد

با انتشار یادداشتی در «العربیه انگلیسی»
کری: با اعمال مجدد تحریم‌ها و اگر لازم بود با ابزارهای دیگر، مانع تقلب ایران خواهیم شد

وزیر خارجه آمریکا در ادامه اظهارنظرها درباره «برجام» این بار در یادداشتی برای شبکه العربیه عربستان سعودی تصریح کرد: «با اعمال مجدد تحریم‌ها و اگر لازم بود از طریق دیگر ابزارهای مانع تقلب ایران خواهیم شد».
خبرگزاری فارس: کری: با اعمال مجدد تحریم‌ها و اگر لازم بود با ابزارهای دیگر، مانع تقلب ایران خواهیم شد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزیر خارجه آمریکا با انتشار یادداشتی در العربیه به تشریح سیاست خارجی این کشور در جهان پرداخت.

«جان کری» در یادداشت مفصل خود در العربیه انگلیسی به مسائل گوناگون سیاست خارجی آمریکا پرداخت.

وزیر خارجه آمریکا در بخشی از این یادداشت با اشاره به «برجام» نوشت: «کشورهای بزرگ تحت رهبری آمریکا به یک توافق تاریخی برای ممانعت ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای رسیدند».

وی افزود: :«بر اساس این توافق همه مسیرهای احتمالی ایران برای نیل به بمب مسدود خواهد شد و به خاطر مکانیسمهای راستی‌آزمایی و نظارت بی سابقه‌ای که بخشی از این توافق است، ما خواهیم دانست که آیا ایران برای تقلب تلاش می‌کند یا نه و ما آنها را با اعمال مجدد تحریمها و اگر لازم بود از طریق دیگر ابزارها متوقف خواهیم کرد. در نتیجه ایران دلایلی برای متعهد ماندن به تعهداتش دارد».

وزیر خارجه آمریکا افزود: «این توافق(برجام) در نتیجه سالهای دیپلماسی سخت در طی دو دوره ریاست جمهوری حاصل شد. ما تحریم‌ها را(علیه ایران) آغاز کردیم اما تحریم‌ها ابزار بودند و نه هدف. فقط مذاکرات مستقیم تحت حمایت مجموعه گسترده‌ای از شرکا از قبیل روسیه، چین و رهبران اروپا می‌توانست مقامات ارشد ایران را برای پذیرش محدودیتهای شدید بر برنامه هسته‌ای اقناع کنند».

جان کری ادامه داد: «ما اکنون به سمت مرحله اجرا در حرکت هستیم و این موضوع حیاتی است که ما هشیاری، یگانگی در موضع و رویکرد و هدف مشترکمان را حفظ کنیم. خاورمیانه همچنان یک منطقه به شدت پر دردسر باقی می‌ماند اما در صورتی که ایران سلاح هسته‌ای می‌داشت و یا به داشتن آن نزدیک می‌بود، همه مشکلات منطقه بدتر می‌‌شد. توافق ایران بهترین راه برای اطمینان از این موضوع است که چنین احتمالی اکنون و برای همیشه مسدود می‌شود و همه کشورهای منطقه از جمله کتحدان کلیدی ما به خاطر این توافق امن‌تر شدند».

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.