آخرین خبرها
خانه » اخبار سازمان بسیج مهندسین » کم رنگ کردن نقش ازدواج از اهداف اصلی شبکه های ماهواره ای است

کم رنگ کردن نقش ازدواج از اهداف اصلی شبکه های ماهواره ای است

aaیک کارشناس مسائل اجتماعی از بین بردن حجب و حیا میان خانواده ها را از آسیب های شبکه های ماهواره ای خواند و گفت: ترویج مفهوم زندگی با دیگران به جای ازدواج یکی از مهمترین اهداف شبکه های ماهواره ای است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی محسن زاده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج از گیلان، با بیان اینکه امروزه حدود ۹۰ ماهواره در جهان فعالیت می کنند اظهار کرد: از میان این ۹۰ ماهواره امواج حدود ۳۰ تا ۳۵ ماهواره؛ آسمان کشورمان را پوشش می دهد.

وی با اشاره به اینکه اولین شبکه فارسی زبان ماهواره در سال ۱۳۷۵ تأسیس شد، گفت: این در حالی است که هم اکنون این تعداد به بیش از ۴۰ شبکه رسیده است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان در ادامه افزود: بیش ۱۷۰۰ شبکه کد نشده و به اصطلاح باز (free) در ایران قابل دریافت است.

محسن زاده افزود: می توانم بگویم که به طور میانگین هر ساله ۵ شبکه به شبکه های فارسی زبان اضافه می شود.

وی با اشاره به اهداف شبکه های ماهواره ای در مسائل فرهنگی اجتماعی، خانواده و روابط انسانی گفت: بی اهمیت جلوه دادن احترام به والدین، ترویج و عادی جلوه دادن خیانت زن به همسر و البته شوهر به زن، ترویج خانواده های بی سامان و لجام گسیخته در مقابل ساختار سنتی خانواده و مورد تهدید قرار دادن ارزش های اخلاقی و اجتماعی خانواده ها، عادی جلوه دادن رابطه جنسی دختر و پسر قبل از ازدواج تا حد باردار شدن دختر خانواده، تعصب زدایی از کانون خانواده و ترویج بی تفاوتی نسبت به حریم، عادی جلوه دادن سقط جنین برای دختران قبل از ازدواج به عنوان راه حلی طبیعی برای رفع دلهره های احتمالی در روابط جنسی دختر و پسر، هویت زدایی از مفهوم خانواده به عنوان کوچکترین واحد اجتماعی مستقل و مؤثر از اهداف شبکه های ماهواره ای است.

این کارشناس مسائل اجتماعی با بیان اینکه ترویج مفهوم زندگی با دیگران به جای ازدواج از دیگر اهداف شبکه های ماهواره ای است گفت: تغییر و تخریب معانی و مفاهیمی همچون آزادی عقیده، آزادی بیان، حقوق بشر و …،  آموزش و جذاب جلوه دادن تفریحات ناسالم برای جوانان، ترویج خشونت و بی بند و باری و مسایل جنسی، ازبین بردن حجب و حیا میان خانواده، ترویج مد گرایی و ارائه مدهای آرایشی و پوششی نابهنجار، بزرگ نمایی نقاط ضعف و بی اهمیت جلوه دادن نقاط قوت کشورهای مورد نظرهجوم رسانه ای از دیگر اهداف این شبکه هاست.

منبع: خبرگزاری بسیج

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.