آخرین خبرها
خانه » اخبار سازمان بسیج مهندسین » گسترش همکاری ایران و چین درعرصه های دفاعی – دریایی

گسترش همکاری ایران و چین درعرصه های دفاعی – دریایی

634967173917722982فرمانده نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران بر توسعه همکاری‌های همه جانبه به ویژه میان نیروهای مسلح و نیروی دریایی ایران و چین تاکید کرد.

«امیر دریادار حبیب الله سیاری» وهیأت همراه ،در ادامه سفر خود به چین مورد استقبال رسمی دریا سالار «وو شنگ لی» فرمانده نیروی دریایی چین قرار گرفتند.

امیر دریادار سیاری در این دیدار ، همکاری دو طرف را در بخش امنیت دریایی و حفظ صلح در مراکز استراتژیک در مقابله با دزدی دریایی و تروریسم و ایجاد صلح و امنیت جهانی ، ضروری دانست.

دو طرف در این دیدار بر اراده مقامات عالی دو کشور بر انجام این سفر و ملاقات های مربوط تاکید کردند. تبادل تجربیات ، دانش فنی ، دانشجو و کارشناسان متخصص میان نیروی دریایی دو کشورنیز از محورهای این گفتگوها بود.

مقامات نظامی ایران وچین ، همچنین ضمن تاکید بر علائق و منافع مشترک عملیاتی و راهبردی در حوزه دریاهای بین المللی ، ایجاد فرصت های بیشتر در انجام تمرینات رایج هر دو نیروی دریایی را در صحنه های بین المللی خواستار شدند.

درعین حال دوطرف همکاری های خود را عامل اثرگذار در حوزه ژئوپلوتیک و ژئوانرژی منطقه اقیانوس هند و مناطق همجوار،اعلام کردند.

همچنین ، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با وزیر دفاع چین نیز دیدار و گفتگو کرد.

«امیر دریادار سیاری» با اشاره به قدمت بیش از دو هزار ساله تردد دریایی میان دو کشور ازطریق جاده ابریشم آبی ، توجه ویژه به تجارت دریایی را خواستار شد.

«چانگ وَن چوان» وزیر دفاع چین نیز در این دیدار،گسترش تعاملات دریایی را محور و پایه همکاری در حوزه های دیگر بیان کرد.

منبع: جام جم آنلاین

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.