آخرین خبرها
خانه » اخبار سازمان بسیج مهندسین » طی یک سال آینده ۶ کیلومتر از خط ۲ متروی کرج روی ریل می‌رود

طی یک سال آینده ۶ کیلومتر از خط ۲ متروی کرج روی ریل می‌رود

13930714000783_PhotoAمعاون عمرانی استاندار البرز گفت: با تمهیدات اندیشیده شده طی یک سال آینده شش کیلومتر از خط دو متروی کرج روی ریل می‌رود.

هیربد معصومی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها توسعه خطوط متروی کرج است تا بتوانیم خدمات‌رسانی‌های خود را در بخش حمل و نقل در این استان توسعه دهیم.

وی با بیان اینکه دولت به تعهد ۵۰ درصدی خود عمل کرده است، ‌ادامه داد: اخذ مجوز انتشار ۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت قطار شهری کرج نیز انجام شده است.

معصومی با اشاره به اینکه مبلغ بودجه قطار شهری کرج از بدو آغاز به کار ۶۰۰ میلیارد تومان بوده است،‌ گفت: در تکمیل پروژه قطار شهری کرج تأمین ۵۰ درصد سرمایه به عهده دولت و ۵۰ درصد مابقی تعهد شهرداری کرج بوده که دولت ۴۰۶ میلیارد تومان تعهد خود را انجام داده و شهرداری کرج از سهم ۵۰ درصدی تعهد خود ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه کرده است.

معاون استاندار البرز در ادامه سخنان خود به خط ناتمام قطار شهری کرج (خط دو) اشاره کرد و افزود: بخشی از خط دو متروی کرج که به طول ۲۷ کیلومتر است که قرار بود سال ۸۹ تحویل داده شود که به هر دلیلی به انجام نرسید و با توجه به تدابیر استاندار در حال حاضر درصدد هستیم تا شش کیلومتر آن را طی مدت یک‌سال به بهره‌برداری برسانیم.

وی یادآور شد: فاز یک قطار شهری کرج از کمالشهر تا ملارد به طول ۱۵ کیلومتر است که شش کیلومتر آن از ۴۵ متری گلشهر تا بوستان جهان شورا در دست عملیات قرار دارد.

معاون عمرانی استاندار البرز جزییات بیشتر طرح واگذاری خط پنج قطار شهری کرج را نیز تشریح کرد و گفت: خط پنج قطار شهری از خیابان گوهردشت (کمالشهر ـ میدان شهید سلطانی) در ۱۰ ایستگاه راه‌اندازی و پیش‌بینی می‌شود عملیات عمرانی این طرح ۱۵ ماه به طول بینجامد.

این مسئول با بیان اینکه عملیات احداث خط پنج به شرکت سرمایه‌گذار خارجی واگذار می‌شود، افزود: این شرکت، سرمایه و تجربه را توأمان در کار تزریق کرده و با صبغه مطلوب این سرمایه‌گذار در پروژه‌هایی همچون سد طالقان و همچنین امتیاز ورود فناوری‌های روز و نوین در اجرای طرح‌ها، مذاکرات با توافقات دوجانبه جهت واگذاری بخشی از طرح‌های ملی استان همراه بوده است.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.