آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » یک میلیون کارگر ساختمانی در انتظار پوشش بیمه تأمین اجتماعی

یک میلیون کارگر ساختمانی در انتظار پوشش بیمه تأمین اجتماعی

684948_PhotoA

رئیس انجمن کارگران ساختمانی استان تهران از تخلف سازمان تأمین اجتماعی مبنی بر ارائه سهمیه به نمایندگان مجلس به جای تخصیص بر اساس جمعیت مناطق به کارگران گفت: سازمان تأمین اجتماعی یک میلیون کارگر ساختمانی را هنوز بیمه نکرده و سهمیه‌ای را هم به ادارات اعلام نمی‌کند.

محمد باقری در پاسخ به این سؤال که آیا سهمیه جدید برای پوشش بیمه کارگران ساختمانی اعلام شده است یا خیر؟ اظهار داشت: هنوز سهمیه‌ای از سوی تأمین اجتماعی اعلام نشده است.

وی افزود: امسال تنها یکسری از کارگران به وسیله جایگزینی سایر بیمه شده‌ها تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفتند، اما تاکنون یک میلیون نفر کارگر ساختمانی در صف بیمه هستند.

رئیس انجمن کارگران ساختمانی استان تهران با تأکید بر اینکه از ۲۵۰ هزار کارگر ساختمانی تهران ۱۳۰ هزار نفر بیمه شده‌اند، گفت: از این تعداد ۱۲۰ هزار نفر بیمه نیستند و در این زمینه با رئیس سازمان تأمین اجتماعی جلساتی هم برگزار شده است.

وی گفت: متأسفانه تأمین اجتماعی طی سالهای گذشته به جای اعلام سهمیه به نمایندگان مجلس تعدادی مجوز بیمه می‌دهند، تا در حوزه انتخابی خود کارگران ساختمانی را به تأمین اجتماعی معرفی کنند، در حالی که این اقدام صحیح نیست.

باقری با تأکید بر اینکه بیمه ۳۰۰ نفر با توجه به سهمیه‌ای که از سوی تأمین اجتماعی به آقای محجوب اعلام شده بود، بلاتکلیف مانده است، گفت: آقای محجوب اعلام کرده که ارائه سهمیه به نمایندگان مجلس درست نیست و این رویه باید اصلاح شود.

وی هم اکنون علاوه بر حداقل دستمزد کارگران مهمترین مشکل کارگران ساختمانی را عدم پوشش بیمه تأمین اجتماعی عنوان کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

 

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.