آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » ۱۳۰۰ رشته‌محل فاقد مجوز دانشگاه آزاد در دست بررسی

۱۳۰۰ رشته‌محل فاقد مجوز دانشگاه آزاد در دست بررسی

13931005000073_PhotoA

معاون آموزشی وزارت علوم با بیان اینکه ۱۳۰۰ رشته‌محل فاقد مجوز دانشگاه آزاد در دست بررسی در وزارت علوم هستند، گفت: در بررسی رشته‌محل‌ها در دور اول از ۸۷۲ رشته‌محل تنها ۳۴۹ رشته مورد تائید بود.

مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم، گفت: بر اساس نظر نهادهای بالادستی قرار شد رشته‌محل‌های فاقد مجوز دانشگاه آزاد از سوی وزارت علوم بررسی شده و در صورت عدم رعایت ضوابط تا اردیبهشت ۹۴ به دانشگاه آزاد فرصت دهیم تا شرایط لازم را فراهم کند و در غیر این صورت آن رشته‌محل‌ها حذف شود.

وی افزود: بر این اساس در یک بازه چند ماهه ۸۷۲ رشته فاقد مجوز در شورای گسترش آموزش عالی بررسی شد و از این تعداد تنها ۳۴۹ مورد تایید شده و بقیه موارد به دلیل نقص تصویب نشد که دانشگاه آزاد تا اردیبهشت ۹۴ فرصت دارد در این رشته‌ها ضوابط را کامل کند.

شریعتی‌نیاسر با بیان اینکه از ۳۴۹ رشته مورد تائید ۱۰۸ رشته در مقطع دکترا و ۲۴۱ رشته در مقطع کارشناسی ارشد هستند، عنوان کرد: ۱۳۰۰ رشته‌محل نیز برای بررسی باقی مانده‌اند که در فرصت باقیمانده بررسی شده و نتیجه به دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. زمانیکه در ۸۷۲ رشته‌محل تنها ۳۴۹ رشته‌محل مورد تائید است احتمال زیادی دارد که در ۱۳۰۰ رشته‌محل باقیمانده نیز رشته‌محل‌های خارج از ضوابط وجود داشته باشد.

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: اگر دانشگاه آزاد تا اردیبهشت ۹۴ نتواند شرایط و ضوابط را در رشته‌محل‌های دارای نقص اجرایی کند آن رشته‌محل‌ها حذف می‌شود و با دانشجویان همکاری می‌کنیم تا در رشته‌محل‌های دیگری ادامه تحصیل دهند.

منبع: خبرگزاری فارس

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.