آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در انتظار خدمات زیربنایی

۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در انتظار خدمات زیربنایی

13910814000151_PhotoA

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن‌ مهر گفت: بزرگ‌ترین مشکل کشور در حوزه مسکن مهر خدمات زیربنایی است به طوری که ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر تکمیل شده برای واگذاری به متقاضیان در انتظار خدمات زیربنایی هستند.

احمد اصغری مهرآبادی در حاشیه افتتاح پروژه های مسکن مهر کردستان در شهرستان کامیاران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۳۰۰ میلیارد تومان از طرف وزارت نیرو برای خدمات زیربنایی واحدهای مسکن مهر اختصاص یافته که از مهر ماه پرداخت آن در استان ها آغاز شده است.

وی گفت: برای انجام خدمات زیربنایی، ساخت مسجد، مدرسه و کلانتری در مجموعه های مسکن مهر به پنج هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: تاکنون یک میلیون و ۲۵۰ هزار واحد مسکن مهر واگذار و ۳۰۰ هزار واحد نیز تکمیل شده است اما به دلیل مشکلات زیربنایی تاکنون واگذار نشده اند و بقیه واحدها نیز در حال ساخت هستند.

وی با اشاره به اینکه پرونده مسکن مهر در سال ۹۴ باید در کشور بسته شود، گفت: از بانک مرکزی درخواست کرده ایم که تسهیلات مسکن مهر از ۲۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان افزایش یابد که با این میزان ۹۰ درصد مشکلات مسکن مهر حل خواهد شد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی افزود: بیشتر تسهیلات مربوط به مسکن مهر در کشور در اختیار بانک مسکن است و تنها ۸۰ هزار واحد به سایر بانک ها واگذار شده است و بانک مسکن افزایش تسهیلات به ۳۰ میلیون تومان را پذیرفته و با سایر بانک ها هم رایزنی شده که آنان نیز تسهیلات را افزایش دهند.

اصغری مهرآبادی با بیان اینکه هیچ پروژه ای بدون خدمات زیربنایی اجازه افتتاح ندارد، اظهار کرد: انتظار داریم بقیه دستگاه های خدمات رسان به صورت ویژه پیگیر مسایل و مشکلات مسکن مهر باشند.

وی با اشاره به ضرورت ساخت مسجد و مدرسه در مجموعه های مسکن مهر، افزود: ساخت ۳۰۰ باب مدرسه و ۳۰۰ مسجد را در پروژه های مسکن مهر سطح کشور شروع کرده ایم که اکنون ۱۰۰ باب مدرسه و ۹۰ مسجد از این تعداد آماده است.

وی با اشاره به وجود ۳۴۰ هزار واحد مسکن مهر راکد، نیمه فعال و نیمه متوقف در کشور، اظهار کرد: ۲۳۰ هزار واحد مسکن نیز با پشتوانه تسهیلات بانکی و براساس برنامه ریزی انجام شده فعال است.

*اگر مردم به قیمت تمام شده مسکن مهر خود معترض هستند مراتب را اعلام کنند

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر افزود: اگر مردم در سطح کشور به قیمت تمام شده واحدهای مسکن مهر خود معترض هستند می توانند مراتب را اعلام کنند و ما به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد.
وی اظهار کرد: اگر پیمانکار یا تعاونی در روند احداث واحدهای مسکن مهر قصور کرده باشد با آنان برخورد کرده و جریمه خواهند شد.

اصغری مهر آبادی افزود: اگر مردم معترض باشند حساب تعاونی و پیمانکاران را حسابرسی می کنیم و این کار در سطح کشور شروع شده است.

به گفته وی، پروژه های مسکن مهری که متقاضی ندارد توسط شرکت های تعاونی یا راه و شهرسازی تکمیل شده و به فروش می رسد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی، بررسی مشکلات برای واحدهای مسکن مهر و ارائه راهکار مناسب را یکی از اهداف بازید از این واحدها در سطح کشور دانست و گفت: برای مسکن مهر کامیاران نیز تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته ایم.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.