آخرین خبرها
خانه » اخبار ساختمان، عمران و معماری » ۱۰ ملیون وام بلاعوض برای بافت فرسوده…
۱۰ ملیون وام بلاعوض برای بافت فرسوده…

۱۰ ملیون وام بلاعوض برای بافت فرسوده…

رئیس سازمان نوسازی شهرداری تهران خبر داد:
۱۰ میلیون وام بلاعوض برای اجرای نماهای بافت فرسوده/ بسته تشویقی جدید نوسازی بافت فرسوده ابلاغ شد
رئیس سازمان نوسازی شهرداری تهران از ابلاغ بسته تشویقی جدید نوسازی بافت های فرسوده خبر داد و گفت: پرداخت وام ۱۰میلیون تومانی بلاعوض برای طراحی و اجرای نمای ساختمان ها در بافت های فرسوده که توسط دفاترخدمات نوسازی به متقاضیان اعطا می شود از شاخص ترین محورهای این بسته تشویقی است.

به گزارش خبرنگار «صما»، عبادالله فتح اللهی امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران به تشریح محتوای بسته تشویقی نوسازی بافت فرسوده در سال ۹۴ پرداخت و گفت: طراحی و اجرای نما منطبق با معیارهای الگوی معماری اسلامی ـ ایرانی توسط دفاتر خدمات نوسازی محلات رایگان است. همچنین پرداخت وام بلا عوض برای اجرای نما ویژه املاک بیش از ۱۰۰ مترمربع در این بسته پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: ۵۰ درصد تخفیف عوارض ویژه پلاک‌های کمتر از ۱۰۰ متر در پروانه‌های انفرادی و ویژه پلاک‌های بیشتر از ۳۰۰ متر در پروانه‌های تجمیعی است.

فتح اللهی در ادامه افزود: ۱۰۰درصد تخفیف درعوارض ویژه پلاک های بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ متر مربع در پروانه های انفرادی و ویژه پلاک های بیش از ۷۵ متر در پروانه های تجمیعی است.

رئیس سازمان نوسازی شهرداری تهران ادامه داد: ۵۰ درصد تخفیف عوارض تخریب و نوسازی در ساخت و سازهای غیرمسکونی، ویژه در کلیه املاک در پهنه M 113 و S214 واقع در بافت‌های فرسوده است.

فتح اللهی با اشاره به معافیت از پرداخت عوارض ارزش بهینه ناشی از اجرای طرح های توسعه شهری گفت: واحد های مسکونی معافیت ۱۰۰درصدی املاک زیر ۳۰۰ متر و تجاری ـ اداری معافیت ۵۰ درصدی ویژه املاک واقع در خارج از راسته‌ها و بورس‌های تجاری مصوب است.

وی در خصوص اعطای تراکم تشویقی گفت: حداکثر یک طبقه ویژه پلاک های بیش از ۱۵۰ متر در پروانه های انفرادی و دو طبقه تشویقی ویژه پلاک‌های بیش از ۱۵۰ متر در پروانه های تجمیعی است.

این مسئول در خصوص شرایط پارکینگ بندی در بافت های فرسوده گفت: امکان یک واحد کسری پارکینگ ویژه پلاک‌هایی با مساحت بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ مترمربع در پروانه های انفرادی و پذیرش یک واحد پارکینگ مزاحم یک به یک به ازای هر پلاک تجمیعی ویژه پلاک‌هایی با مساحت بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ مترمربع در پروانه های تجمیعی و ویژه پلاک‌هایی بیش از ۳۰۰ مترمربع در پروانه‌های تجمیعی است. لذا تأمین نیم واحد پارکینگ تا سقف ۱۸۰ درصد تراکم و مازاد بر آن یک واحد ویژه پلاک‌های ۱۵۰ تا ۳۰۰ مترمربع در پروانه‌های تجمیعی است.

فتح‌اللهی در خصوص پرداخت تسهیلات بانکی توسط دولت گفت: پرداخت تسهیلات تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال و پرداخت یارانه سود بانکی تا سقف ۹ درصد ویژه املاک تجمیعی بیش از ۷۵ متر است که در این بسته جدید پیش بینی شده است.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.