آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » ۷۸۵ هکتار بافت فرسوده در کرج وجود دارد

۷۸۵ هکتار بافت فرسوده در کرج وجود دارد

13930514000128_PhotoA

معاون نوسازی و بهسازی سازمان عمران شهرداری کرج گفت: ۷۸۵ هکتار بافت فرسوده در کرج وجود دارد.

ناصر رستمی ظهر امروز در کمیسیون عمران شورای شهر کرج اظهار کرد: باید بسترهای مشارکت فعال و فراگیر ساکنان واحدهای بافت فرسوده به منظور احیا و نوسازی بناهای قدیمی و فرسوده شهری فراهم شود.

وی ادامه داد: برای رسیدن به اهداف مورد نظر دفاتر تسهیل‌گری بافت‌های فرسوده در این کلانشهر تشکیل شده است.

این مسئول افزود: در قالب ایجاد این دفاتر به تبع افزایش اطلاع‌رسانی، سطح آگاهی ساکنان بافت‌های فرسوده از میزان تسهیلات اعطایی و شرایط ساخت و ساز، تجمیع و نوسازی واحدهای مسکونی افزایش می‌یابد.

رستمی عنوان کرد: کاهش تصدی‌گری بخش دولتی و تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی، افزایش بهره‌وری، ارائه خدمات موثر و کارآمد، کاهش هزینه‌ها، ایجاد وحدت رویه، شفاف‌سازی امور و امکان نظارت و ارزیابی دقیق فرآیندها با اجرای طرح راه‌اندازی این دفاتر مهیا می‌شود.

وی از مهم‌ترین مزایای راه‌اندازی این دفاتر را حذف فعالیت‌های موازی واحدهای اجرای شهری و تسریع در روند دسترسی به خدمات مرتبط با نوسازی عنوان کرد و گفت: تأمین رضایت شهروندان به ویژه ساکنان بافت‌های فرسوده و افزایش کمی و کیفی سطح خدمات‌رسانی به مردم و بسترسازی رشد و توسعه و مشارکت فعال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در نوسازی بافت‌های فرسوده نیز از اهداف مهم این دفاتر است.

معاون بهسازی و نوسازی سازمان عمران شهرداری کرج از وجود ۷۸۵ هکتار بافت فرسوده در این کلانشهر خبر داد و گفت: به‌رغم انجام اقدامات متعدد در خصوص کاهش حجم این میزان بافت فرسوده، با برنامه‌های پیش‌بینی شده در این زمینه فاصله داریم.

رستمی با اشاره به اینکه طبق ماده ۱۷۱ قانون برنامه پنجم توسعه باید ۱۰ درصد از بافت‌های فرسوده احیا شود، به اختصاص بودجه از سوی شهرداری در راستای تحقق این مهم اشاره کرد و افزود: بر اساس بودجه پیش‌بینی شده، سال گذشته تملک این اراضی انجام شد و طبق برآوردها، ۹۰ درصد اقدامات در قالب بودجه انجام شده و مابقی نیز تا پایان سال صورت می‌گیرد.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.